Hlavní navigace

Na první bitcoinový telefon potřebujete Wi-Fi, nabíječku a obří paměťovou kartu

 Autor: HTC
HTC zahájila prodeje nového blockchainového smartphonu Exodus 1s, je to dostupnější příbuzný HTC Exodus 1 s hardwarovou kryptoměnovou peněženkou.
-rd 18. 11. 2019

Sdílet

Novinka si klade za cíl zpřístupnit svět blockchainu a kryptoměn za nižší cenu. Je také světově prvním smartphonem, který dokáže provozovat plnohodnotný bitcoinový uzel. Uživatelé s ním získají kompletní kontrolu nad vlastními prostředky, jako kdyby měli neustále vlastní banku v kapse. Není problém s kryptoměnami nakupovat, prodávat, ale ani je půjčovat a směňovat za jiné měny. Vše na jediném zařízení.

HTC Exodus 1s je prvním smartphonem na světe, který se pyšní schopností spravovat plnohodnotný bitcoinový uzel. Díky tomu se nemusí při ověřování transakcí spoléhat na náhodné uzly, nebo uzly které jim předurčil provozovatel softwarové peněženky. Hardwarová peněženka pro kryptoměny i sběratelské digitální cennosti přímo v telefonu je samozřejmostí.

„Projekt Exodus se snaží navrátit moc nad financemi a osobními daty uživatelům. S HTC Exodus 1 jsme jim dali možnost spravovat blockchainové klíče a dnes se posouváme ještě dál. Snížili jsme finanční bariéru pro provozování vlastního uzlu. Místo počítače nyní stačí smartphone, který je do sítě zapojen a podílí se na ověřování transakcí ať už je kdekoliv. Jde o základ a fundamentální definici vzájemného finančního systému,“ doplnil ředitel decentralizace společnosti HTC Phil Chen.

Aktuálně má bitcoinový řetězec přibližně 260 GB a každý rok narůstá téměř o 60 GB. Pro jeho uložení je tedy třeba vybavit smartphone SD kartou o kapacitě 400 či více GB. Pak již pro ověřování transakcí uživatel nepotřebuje služeb třetích stran, které mohou narušovat jeho soukromí.

Provozování plnohodnotného Bitcoinového uzlu je stále experimentální inovací. Tým HTC Exodus proto očekává zpětnou vazbu od komunity, která mu pomůže vyladit nové funkce.

Provozování vlastního uzlu doporučuje výrobce především prostřednictvím Wi-Fi sítě při připojení přístroje k nabíječce.

Nových funkcí se dočkají i uživatelé původního HTC Exodus 1, kteří je obdrží formou softwarové aktualizace v blízké budoucnosti. Výrobce přislíbil, že o aktualizaci bude včas informovat.

Specifikace HTC Exodus 1s

Paměť

4 GB RAM, 64 GB úložiště, slot na karty microSD

OS

Android Oreo 8.1

Procesor

Qualcomm® Snapdragon™ 435

Displej

5.7” HD+ obrazovka s poměrem stran 18:9

Fotoaparát

13MP hlavní fotoaparát s PDAF ostřením

13MP přední fotoaparát s LED bleskem

Full HD 1080p záznam videa

Baterie

3000mAh

Mobilní sítě a karta SIM

Nano SIM


4G+3G dual standby: Možnost zvolit preferovanou SIM pro data bez nutnosti výměny karet v paticích.

2G/2.5G — GSM/GPRS/EDGE

· 850/900/1800/1900 MHz

3G UMTS

· 850/900/1900/2100 (B1/B2/B5/B8); HSDPA 42, HSUPA 5.76

4G LTE

· FDD: Pásma 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28

· TDD: Pásma 38, 40, 41

Podpora Cat.6 stahování až 300 Mbps, upload až 50Mbps

Sluchátkový konektor

3.5 mm stereo audio jack

Dostupnost

Česká Republika, Slovensko, Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálie, Lotyšsko, Lucembursko, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tchaj-wan , SAE, Saúdská Arábie

Cena

219 € nebo ekvivalent v kryptoměnách