Hlavní navigace

Na rootkity bez peněz

7. 8. 2007

Sdílet

Novou verzi bezplatného softwaru Rootkit Detective, což je nástroj, který pomáhá uživatelům vyčistit počítače od zavlečeného a skrytého typu nebezpečného kódu typu rootkit, uvedla na trh společnost McAfee.

Novou verzi bezplatného softwaru Rootkit Detective, což je nástroj, který pomáhá uživatelům vyčistit počítače od zavlečeného a skrytého typu nebezpečného kódu typu rootkit, uvedla na trh společnost McAfee. V loňském roce bylo podle společnosti McAfee zaznamenáno celkem 3 284 rootkitů, a jen za první polovinu letošního roku se toto číslo zvýšilo více než dvojnásobně - na 7 325.
Rootkit Detective lze použít například ve chvíli, kdy dojde k náhlému zpomalení odezvy systému nebo k podezřelé síťové aktivitě. Nástroj Rootkit Detective také zviditelňuje skryté procesy, položky registru i soubory a umožňuje je uživateli bezpečně odebrat nebo zakázat pomocí restartu systému. Nástroj navíc uživateli umožňuje zkontrolovat integritu paměti jádra (kernelu) systému počítače a zobrazit veškeré změny, které mohly také přispět k jeho ohrožení.
Pomocí nástroje Rootkit Detective mohou koncoví uživatelé i firmy rovněž zasílat vzorky identifikovaných kódů laboratořím Avert Labs.

 

Autor článku