Hlavní navigace

Na světě je nový český TV počítač HomeBrain

26. 12. 2011

Sdílet

 Autor: High Tech Park
Společnost High Tech Park přináší na náš trh nový televizní počítač HomeBrain, který je veliký zhruba jako set top box a kombinuje v sobě několik samostatných zařízení.

Počítač jen připojíte k televizoru (a zároveň k internetu) a můžete s ním pracovat. Kromě běžných funkcí, jako je prohlížení webových stránek či telefonování přes Skype zvládne HomeBrain i funkci ovladače digitální domácnosti. Případně jeho prostřednictvím odešlete svoje zdravotní hodnoty lékařům.

Díky jednoduchému oboustrannému dálkovému ovládání mohou s novým zařízením pracovat třeba i senioři – také proto byly do HomeBrainu zakomponovány systémy domácí telemedicíny. K počítači jednoduše připojíte třeba tlakoměr, glukoměr, osobní váhu nebo dokonce EKG a naměřené hodnoty odešlete vašemu ošetřujícímu lékaři. Kvůli preventivním prohlídkám už teď nebudete muset sedět v přeplněné čekárně.

Pomocí HomeBrainu můžete vzdáleně ovládat i světla, zásuvky a další elektrické prvky domácnosti, což může významně usnadnit život hendikepovaným lidem, kteří jsou částečně odkázáni na pomoc okolí.

Počítač zvládá i online sledování kamer umístěné kdekoliv na světě, tedy mimo jiné i na vaší chalupě. Proto se včas dozvíte třeba o začínajícím požáru nebo pokusu o vloupání. Další funkce se týká elektronického nakupování, HomeBrain uživatele seznámí i se státní správou.

Kromě výše uvedených funkcí zvládá HomeBrain fungovat také jako běžný počítač – přehrajete si na něm média z interního disku, externího USB disku nebo CD a DVD nosičů. Specialitou je vlastní TV tuner – HomeBrain tedy nahrazuje i onen v perexu zmiňovaný set top box.