Hlavní navigace

Na trh míří nové čipy Intel vPro, eliminují potřebu mít kabely

30. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Intel
Už pátou generaci procesorů Core s technologií vPro uvedl na trh Intel. Díky technologii Pro Wireless Display či Wireless Docking slibuje mimo jiné osvobození od kabelů. Nabízí i pokročilé funkce pro zabezpečení i správu.

Funkce nových procesorů podle Intelu nabídnou vylepšení především ve třech oblastech – v inovaci designu osobních počítačů, v bezdrátovém přenosu obrazu a v bezdrátovém dokování.

Firmy mohou volit z několika designů typu 2 v 1, Ultrabooků, velmi tenkých laptopů a mini PC. Všechny prý nabízejí až dvojnásobnou výdrž baterie a více než dvojnásobný výkon, díky čemuž lze vyrábět přístroje, které budou až třikrát tenčí a o 50 procent lehčí než laptop z doby před čtyřmi lety.

Pátá generace nabízí rovněž hardwarově posílené zabezpečení a možnosti správy. V kombinaci s Intel SSD Pro 2500 Series mohou IT oddělení implementovat integrované šifrovací funkce, díky nimž si prý uživatelé šifrování vlastně ani nevšimnou.

Identity Protection zase pomáhá zjednodušovat autentifikaci a umožňuje zajistit, že se pouzze správní lidé dostali  ke správným informacím ve správný čas.

A konečně vzdálená správa po pevných i bezdrátových sítích a napříč všemi typy zařízení je možná díky technologii Active Management, a to i v případech pádu operačního systému nebo pokud je zařízení vypnuto.

Nové počítače postavené na Core vPro páté generace dnes nabízí už dvanáct výrobců osobních počítačů a další podle Intelu své modely představí v následujících týdnech.

 

Nové klíčové technologie Core vPro podle výrobce:

Pro Wireless Display (Pro WiDi) osvobozuje prezentační a konferenční místnosti od kabelů. Firemním uživatelům nabízí lepší využití díky flexibilnímu ovládání prezentace a zabezpečení, zároveň ovšem podporuje stěžejní IT požadavky jako bezdrátovou správu kanálů pro snížení rizika zahlcení sítě a bezpečnostních rizik nebo možnost efektivně vzdáleně aktualizovat a spravovat adaptéry.

Wireless Docking umožňuje uživatelům se připojit prakticky okamžitě, jakmile dojdou ke svému pracovnímu stolu. Tato zabezpečená a snadno spravovatelná technologie vycházející ze standardu Intel Wireless Gigabit umožňuje automatické připojení k monitorům, klávesnicím, myším a USB příslušenství, aniž by bylo nutné používat tradiční mechanickou dokovací stanici.