Hlavní navigace

Na trh přichází Barracuda NG Firewall

V průběhu loňského roku provedla společnost Barracuda Networks několik akvizic s cílem rozšířit portfolio svých produktů v oblasti informační bezpečnosti.
11. 2. 2010

Sdílet

Koncem září 2009 získala majoritní podíl akcií v rakouské společnosti Phion AG, která se specializuje na řešení korporátních firewallů pro oblast průmyslu a finančnictví v rámci produktů řady Netfence a Airlock.

Nově získané technologie se počátkem letošního roku přímo promítly rovněž do nabídky. Barracuda Networks uvedla na trh nové řešení NG Firewall. Jedná se o hardwarovou a softwarovou platformu pro korporátní zákazníky. Produkt podle dodavatele integruje řešení firewallu včetně zabezpečeného vzdáleného přístupu přes VPN, optimalizaci WAN provozu na více linkách a centralizovaný management funkcí a parametrů.

Barracuda NG Firewall umožňuje filtrování webu a e-mailu, ochranu před neoprávněným přístupem, správu aplikací na úrovni sedmé vrstvy (Layer 7 application profiling) a řízení přístupu k síti. Jediná centrálně spravovaná platforma může pokrývat celou rozsáhlou korporátní síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

Aktuálně je Barracuda NG Firewall dostupný v sedmi různých modelech. V ČR je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.