Hlavní navigace

Na Windows Phone jsou blokovány mapy od Googlu

5. 1. 2013

Sdílet

 Autor: HTC/pcadvisor.com
Uživatelé Windows Phone se nově nemohou dostat ke službě Google Maps.

Již od pátku si uživatelé platformy Windows Phone stěžují na blokovaný přístup k mapové službě Google Maps. Pakliže se prostřednictvím mobilní verze internetového prohlížeče IE snaží přistoupit k webu www.google.com/maps, jsou přesměrování na hlavní stranu vyhledávače. Google o problému ví víc než dobře. Oficiálně se k situaci vyjádřil s tím, že služba Google Maps ve skutečnosti nikdy nepodporovala mobilní verzi IE, neboť prohlížeč neběží na vykreslovacím jádře WebKit (to využívají browsery Chrome a Safari). Doposud však Maps v inkriminovaném prohlížeči běžely, tak proč ta změna?

Dle tvrzení představitelů společnosti Google se má situace takto: „Pravidelně testujeme kompatibilitu Google Maps s webovými prohlížeči, abychom se ujistili, že uživatelům poskytujeme nejlepší zážitek. V našem posledním testu nicméně nevykazoval mobilní IE dostatečnou funkcionalitu, nebylo možné mapu otáčet, zoomovat a provádět další základní operace. Proto uživatele přesměrováváme na Google.com, kde mohou alespoň vyhledávat.“ Na toto sdělení Microsoft prostřednictvím technologického magazínu Gizmodo reagoval s tím, že desktopová verze IE, v níž Google Maps fungují, využívá stejné vykreslovací jádro jako verze mobilní.

Neshody obou společností nakonec vyústily v kompromis. Dle tvrzení Googlu byly provedeny implementační změny jak na straně mobilního IE od Microsoftu, tak na straně Google Maps, a Google nyní údajně pracuje na zrušení přesměrování přístupů uživatelů mobilního IE.

top100

V poslední době se zdaleka nejdená o první případ, kdy Google Microsoftu "dělá naschvály". Nejprve Google oznámil ukončení podpory své služby Active Sync a současně veřejně prohlásil, že s podporu platformy Windows Phone do budoucna příliš nepočítá. Ve středu Microsoft nařkl Google z toho, že zamezuje správné funkčnosti aplikace YouTube na Windows Phone a posledním počinem Googlu namířeným proti Microsoftu jsou právě nedostupné Google Maps.

Zdroj: IDG News Service, Engadget.com