Hlavní navigace

Následovník zakázaného tabletu od Samsungu dorazil na české pulty

 Autor: Samsung
Již ode dneška je v českých prodejnách dostupný nový tablet od Samsungu, Galaxy Tab 2 10.1. Navazuje na loňský model Galaxy Tab 10.1, který si kvůli patentovým sporům s Applem prožil horké chvilky.
Jan Bednařík 22. 6. 2012

Sdílet

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung uvedl konečně také na český trh nový tablet Galaxy Tab 2 10.1. Novinka, již společnost představila letos v únoru na barcelonském veletrhu MWC, představuje nástupce loňského modelu Galaxy Tab 10.1, o jehož (nepříliš pozitivní) popularitu a mediální pozornost se zasloužila především konkurenční společnost Apple. Ta na Samsung podala  žalobu za kopírování designérských prvků, jež vyústila až v zákaz prodeje tabletu na území Německa.

Nová verze tabletu ve skutečnosti nepřináší mnoho novinek, liší se displejem využívajícím technologii PLS, přítomností slotu pro microSD kartu, možností uskutečňování mobilních hovorů (verze s 3G modulem) a v neposlední řadě upraveným designem. Tablet rovněž poběží na novější verzi operačního systému Android Ice Cream Sandwich.

galaxy tab 2 10.1

Stejně jako předchůdce je i Galaxy Tab 2 10.1 vybaven dvoujádrovým 1GHz procesorem, avšak zatímco byl loňský model osazen čipem Nvidia Tegra 2, nový tablet běží na procesoru Texas Instruments OMAP 4430. Galaxy Tab 2 dále nabídne 1GB operační paměť, 3MPx fotoaparát a 16GB vnitřní paměť rozšiřitelnou microSD paměťovou kartou až na 32 GB.

Přenosný počítač s desetipalcovým displejem a Wi-Fi adaptérem zakoupíte v českých prodejnách již dnes za cenu 9 499 Kč, v pondělí pak bude k dostání také verze vybavená 3G modulem za cenu 11 999 Kč.

 

Zdroj: IDG News Service