Hlavní navigace

Nastavte si čas, kdy se má počítač vypnout -1.díl

22. 11. 2016

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Tyto dva jednoduché prográmky vám umožní nastavit čas, kdy má váš počítač jít spát.

Večer jsem zvyklý počítač vždy vypnout. Tím je řečeno vše a zároveň jsem zařazen do jednoho ze dvou táborů uživatelů. Problém je ale v tom, že často po práci počítač zapomínám vypnout. Vzhledem k tomu, že pracuji z domova, dost často mě někdo vyrušuje, ať se jedná o jídlo, děti, návštěvy a vůbec čímkoliv.

Proto by se hodilo, pokud by se dalo zařídit, aby se počítač pomocí jednoduchého programu v určenou dobu automaticky vypnul sám. Existuje celá řada aplikací, které to dokážou zajistit, ale dva z knih tento úkol zvládají s naprostou elegancí a jednoduchostí: RTG Ninja Shutdown a Simple Shutdown Timer.

Vypni počítač jako ninja

Pod označením RTG Ninja Shutdown se skrývá přenosná aplikace běžící v jednom okně. Jejím autorem je indický vývojář Priyanshu Kumar. Po stažení aplikace z internetových stránek autora v podobě souboru ZIP archiv rozbalte a uložte do nějaké šikovné složky, např. do složky Dokumenty. Jakmile pak budete program někdy potřebovat, postačí, když poklepete na soubor EXE a vzápětí se zobrazí okno aplikace.

RTG Ninja Shutdown

Rozhraní aplikace je velmi přehledné a srozumitelné. Přesuňte se na záložku Offline Mode. Zde nastavte hodinu, minutu a sekundu, poté volbu AM nebo PM. Důležitě je v tomto ohledu připomenout, že program nebude fungovat, pokud nevyplníte všechna čtyři pole. Proto se v každém případě ujistěte, že jste nezapomněli nastavit sekundy, a to i když by tam měly být jen nuly.

Poté si vyberte některou z možností – vypnutí počítače, restart počítače nebo odhlášení uživatele, a to výběrem konkrétního přepínače.

Nakonec stiskněte tlačítko Set. Pokud nechcete mít otevřeno okno aplikace, pak ještě stiskněte tlačítko Hide, kterým okno skryjete před zraky uživatelů (možná vaše děti budou překvapeny, až se jim počítač vypne, protože překročily dobu, po kterou smí být na počítači).

Program RTG Ninja nabízí i režim „online mode“, který vám umožní nastavit dobu pro vypnutí počítače vzdáleně, ale tuto možnost jsem nezkoumal, protože tento režim vyžaduje komunikaci se serverem vývojáře. Osobně upřednostňuji lokální řešení.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?