Hlavní navigace

Nastavte si položky plochy jako veřejné či jako soukromé - 1.díl

26. 3. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Při instalaci se často vytváří na pracovní ploše zástupci nainstalovaných aplikací. Řada uživatelů tuto možnost vítá, protože pak může tyto aplikace daleko snáze spouštět. Problém je v tom, že se často tito zástupci vytváří na ploše všech uživatelských účtů, což není vždy žádoucí.

Pokud máte ve formě počítač, který používá vícero uživatelů, pak není vždy právě šťastné, pokud se zástupci aplikací či dokumentů zobrazují na pracovní ploše každému právě přihlášenému uživateli. Nedalo by se nějak omezit, kteří zástupci se mají každému uživateli zobrazovat na pracovní ploše?

 

Úvod

Pravdou je , že sdílení pracovní plochy a zabezpečení přístupu k jednotlivým položkám pracovní plochy je velmi jednoduché, ale bohužel se o něm mezi uživateli příliš neví. Pokud přesně nevíte, jak na to, pak nemáte šanci nijak ovlivnit, které položky se budou zobrazovat právě jen a pouze na vaší pracovní ploše a které naopak se budou zobrazovat všem uživatelům, kteří se přihlásí.

Zástupci programů a ostatní soubory se na pracovní ploše zobrazují právě proto, že se nachází ve složce Plocha. (Ano, je to tak – i zástupci jsou soubory – jedná se o malé soubor, jejichž úkolem je ukazovat na ostatní soubory. Váš počítač však má více složek s názvem Plocha a právě v tom tkví takříkajíc jádro pudla při vytváření veřejných a soukromých zástupců pro pracovní plochu počítače.

Zástupci a soubory, které se nachází ve vaší soukromé složce Plocha, se budou zobrazovat pouze na vaší pracovní ploše. Tato soukromá složka Plocha se s největší pravděpodobností nachází ve složce C:\Users\, kde výraz označuje název účtu, pod nímž se přihlašujete do operačního systému Windows – soukromá složka Plocha se tak například pro uživatele Tom bude nacházet ve složce C:\Users\Tom.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?