Hlavní navigace

Nástroj od IBM přináší rychlejší a spolehlivější distribuci záplat

Společnost IBM a Státní univerzita v Severní Karolíně společně vyvinuly cloudový patchovací nástroj pro aktualizace virtuálních strojů i když jsou právě off-line.
Martin Noska 24. 12. 2010

Sdílet

Tento nástroj má zvýšit efektivitu distribuce bezpečnostních záplat zejména na virtuálních strojích a podle zástupců obou zúčastněných stran pomocí něj lze dosáhnout čtyřikrát rychlejší distribuce aktualizací než umožňují současné běžně používané systémy.

Dnešní patchovací řešení jsou optimalizována pro počítače, které jsou on-line, ale příliš dobře nefungují pro ty systéme, jež jsou právě v režimu spánku či vypnuté a také nejsou vhodné pro virtuální stroje, tvrdí Peng Ning, profesor informatiky na Státní univerzitě v Severní Karolíně. Nástroj vyvinutý ve spolupráci s IBM automaticky analyzuje skript, který definuje způsob instalování záplaty, pak tento skript upraví a udělá jej kompatibilní s off-line systémy. Nástroj byl detailně popsaný v reportu nazvaném „Always Up-to-date – Scalable Offline Patching of VM Images in a Compute Cloud“, který je dostupný z webu IBM.

Systém pro distribuci záplat je vhodný zejména pro virtuální stroje, které nejsou často využívány, protože ty bývají obvykle nezáplatované a jsou tak podle zástupců IBM vystaveny útokům po zapojení do on-line režimu. Pokud virtuální stroj není používán několik měsíců, pak mu obvykle podle IBM chybí důležité záplaty a riziko jeho napadnutí je vysoké.