Hlavní navigace

National Geographic přesouvá archiv do cloudu

14. 3. 2012

Sdílet

 Autor: © National Geographic Society
Objem skladovaných multimediálních dat údajně brzy dosáhne řádu petabajtů.

National Geographic MagazineSpolečnost The National Geographic Society v pondělí oznámila, že zahájila přesun svých záloh a archivů obsahujících velký objem nestrukturovaných multimediálních dat na veřejnou cloudovou službu Společnost k tomuto rozhodnutí dospěla po několika upgradech svých vlastních datových úložišť, které kromě čím dál vyšších finančních nákladů na pořizovaný hardware vyžadovaly i zdlouhavý a nákladný proces migrace. Přesun na cloud by měl vést ke snížení nákladů.

Podle slov představitelů společnosti se National Geographic rozhodl pro poskytovatele Nirvanix, který jako jeden z mála v USA nabízí možnost zkopírování dat z magnetických pásek a pevných disk. Přenos dat po síti by byl příliš zdlouhavý, protože archiv shromážděný během 124leté činnosti společnosti prozatím obsahuje zhruba 100 TB dat. Objem dat ale narůstá spíše geometrickou řadou, proto se NatGeo rozhodla přesunout archiv dříve, než by musela znovu dokupovat další úložná zařízení.

Výhodou cloudu je kromě přesunu starostí o kapacitu i možnost jednodušší globální distribuce materiálů. Časopis vychází v různých mutacích a televizní seriály vysílá a dabuje řada společností po celém světě, pro ně pro všechny se zjednoduší správa fotografií, videí i dalších digitálních dat. Stejně tak fotografové a filmoví tvůrci budou moci snáz odesílat své materiály do centrály společnosti k dalšímu zpracování. Archiv kromě digitalizovaných a digitálních fotografií a videí obsahuje i všechna čísla časopisu ve formátu PDF, Quark Express a EPS.

Podle názoru Steva Duplessia, zakladatele a analytika agentury ESG, je rozhodnutí NatGeo ukázkou nového přístupu v mediálním průmyslu. „National Geographic je dalším z ukázkových příkladů, kdy si vedení řekne: „Proč stále všechno děláme sami, když existuje podstatně jednodušší a lepší způsob?“,“ řekl Duplessie.

Data budou podle Nirvanixu uložena ve windowsovém filesystému NTFS. Všechna data jsou na vstupu šifrována a uložena zašifrovaná, jejich přenos probíhá zabezpečeným kanálem HTTPS. Je možno je rozmístit do 8 různých center po celém světě.