Hlavní navigace

Návod na instalaci grafické karty - 1.díl

12. 2. 2018

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Jen málokterý upgrade zajistí vašemu počítači takový nárůst výkonu jako upgrade grafické karty. Přinášíme vám proto návod, jak si poradit s instalací nové grafické karty.

Na svém počítači můžete upgradovat ledacos, nicméně jen málokterá komponenta dokáže zvýšit výkon vašeho stroje tak výrazně, jako je instalace nové grafické karty. Pouhou výměnou grafické karty přeměníte svůj počítač ze stroje, na němž si zahrajete výkonově méně náročné hry, na počítač, který bravurně zvládne přehrát i ty nejnáročnější herní tituly dneška.

Je samozřejmé, že ještě předtím, než zamíříte do těch největších výšin herního nebe, budete muset svoji novou grafickou kartu nainstalovat a zprovoznit. Na následujících řádcích vám proto přinášíme návod, jak provést upgrade vašeho počítače instalací nové grafické karty, a to od základních tipů na koupi až po názorný návod pro instalaci tohoto hardwaru.

Rozhodující faktory při pořizování nové grafické karty

Už samotné rozhodování o tom, kterou grafickou kartu koupit, je poměrně nezáviděníhodný a komplikovaný úkol, který sám o sobě zaslouží diskusi. Ostatně jak firma AMD, tak Nvidia dnes nabízí grafické karty pro prakticky jakoukoli finanční hladinu – od grafických karet, které se dají sehnat už za cenu okolo 2 500 Kč (například Radeon RX 550), až po skutečně velmi drahé a velmi výkonné grafické karty (například GeForce GTX 1080 Ti), kde se cena nemusí zastavit ani na 25 000 Kč a více.

Obecně platí, že chcete koupit grafickou kartu, která za maximum peněz nabídne maximum výkonu – to je zřejmé. Nicméně byste měli vzít v úvahu i jiné faktory, než je cena a výkon – určitě zvažte hlučnost karty, množství vydávaného tepla či spotřebu elektřiny.

Další nezanedbatelným faktorem je i to, zda má váš počítač odpovídající hardwarovou výbavu, která vám umožní vaši vysněnou grafickou kartu do tohoto počítače nainstalovat.

Pokud chcete hrát skutečně výpočetně náročné počítačové hry, budete potřebovat i slušný napájecí zdroj

 

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?