Hlavní navigace

Návštěva hackera dovedla známou firmu k úplnému bankrotu

Hacker, který se vloupal do infrastruktury holandské certifikační autority DigiNotar způsobil, že důvěra v ní klesla natolik, že musela vyhlásit bankrot. Bude to mít dopad i na jejího majitele, firmu Vasco?
Pavel Louda 21. 9. 2011

Sdílet

Zodpovědnost za položení společnosti má přitom jediný útočník, zřejmě z Iránu, který zneužil několika set certifikátů, jež byly následně použity pro autentizaci webů pro SSL komunikaci. Paradoxem je, je DigiNotar využívala primárně holandská vláda.

Společnost DigiNotar vyhlásila konkurz  v pondělí a hned následně to schválil i příslušný soud. Jmenován byl správce majetku zodpovědný za prodej veškerého majetku.

Poté, co DigiNotar oznámil, že se stal objetí útoku hackera, zablokovaly všechny jeho certifikáty všechny s nimi pracující významné společnosti – ať už jde o firmy Microsoft, Mozilla či Google.

Mateřská firmy DigiNotaru, bezpečnostní expert Vasco, tak může být zařazena do seznamu subjektů, které se od certifikátu DigiNotaru distancovaly. "Upozorňujeme naše zákazníky, že incident v DigiNotaru nemá žádný vliv na naší autentizací technologii,“ prohlásil T. Kendall Hunt, šéf společnosti Vasco. "Technologické infrastruktury firem Vasco a DigiNotar zůstávají kompletně odděleny a neexistuje žádné riziko toho, že by ty naše byly nějak ohroženy."

Vasco se podle svých slov zatím nehodlá vrátit na trh certifikačních autorit, nicméně připustilo, že využije některé technologie DigiNotaru, konkrétně „PKI/identity verification“.

Vasco zatím netuší, jaké finanční ztráty hacker DigiNotaru způsobil. To je zatím ve stádiu analýz.