Hlavní navigace

Nechte si při otevírání záložek v Chromu zobrazovat 360° obrázek

19. 3. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Rozšíření SVRF Tabs pro internetový prohlížeč Google Chrome vám umožní vložit na stránku nové záložky 360° obrázek.

Vždycky nás zajímalo, jak by se dal nějakým zajímavým způsobem vylepšit vzhled nové záložky v internetovém prohlížeči. Standardní vzhled nových záložek v internetových prohlížečích Google Chrome a Mozilla Firefox je sice z mnoha ohledů velmi praktický, ale nijak přitažlivě právě moc nevypadá.

Skvělým řešením pro všechny, kdo si chtějí vzhled nové záložky trochu okořenit a zejména pro ty, co fandí virtuální realitě, je zde nové rozšíření pro Google Chrome s názvem SVRF Tabs. Autorem tohoto rozšíření je firma SVRF, která se zaměřuje na výzkum a bádání obecně v oblasti virtuální reality. Toto rozšíření totiž do nově otevřené záložky přidá při jejím otevření 360°obrázek. V nové záložce se vám tak mohou zobrazit nádherné obrázky kalifornského pobřeží, tropů, města ve Walesu apod.

Vlastní používání rozšíření je velmi jednoduché – stačí jej stáhnout z internetového obchodu Chrome Web Store a poté nainstalovat. Internetový prohlížeč Google Chrome se vás následně dotáže, zda chcete povolit rozšíření změnit vzhled okna nové záložky. Po vašem odsouhlasení máte hotovo.

CS24

Když nyní otevřete novou záložku, můžete se potěšit 360° obrázkem, který ovládáte pomocí myši. Většina obrázků používaných rozšířením SVRF Tabs s největší pravděpodobností pochází od uživatelů služby Flickr a obsahuje internetové odkazy na originály. K dispozici máte navíc i tlačítko pro sdílení, které se nachází v pravém spodním rohu okna záložky prohlížeče. Pomocí tohoto tlačítka můžete provést kopírování odkazu na obrázek, popřípadě můžete jeho prostřednictvím obrázek sdílet na Facebooku nebo Twitteru. Rozšíření SVRF Tabs rovněž uprostřed každého obrázku zobrazuje aktuální čas.

Rozšíření SVRF Tabs disponuje pestrou paletou nádherných 360° obrázků, ovšem počítejte s tím, že pootevření nové záložky bude načtení obrázku několik sekund trvat. Po načtení obrázku ovšem vzápětí uvidíte, jak se vám začne automaticky otáčet, takže pokud chcete, můžete si jej prohlížet, aniž byste potřebovali použít myš.

Byl pro vás článek přínosný?