Hlavní navigace

Nedostatek nových iPhonů? Snad jen krutý žert!

 Autor: © Elenathewise - Fotolia.com
Apple se na podzim pravděpodobně bude muset poprat s nedostatkem nových iPhonů – jeden z dodavatelů displejů, společnost Sharp, má údajně s jejich výrobou problémy.
Jiří Paleček 2. 9. 2012

Sdílet

Podle listu Wall Street Journal jsou problémy ve výrobě zapříčiněné rozhodnutím společnosti Apple, aby byla u displejů použita nová technologie. Ta umožňuje, aby byl displej ještě tenčí než dříve, a to zásluhou zakomponování dotykových senzorů do samotného LCD. Sharp je jedním ze tří výrobců, kteří pro Apple dodávají displeje pro nový iPhone. Wall Street Journal dodává, že naštěstí pro Apple zbylí dva výrobci - Japan Display a LG Display - již produkují displeje ve velkém a dodávají je do dalších továren, kde se nové iPhony montují.

Sharp měl s výrobou začít na konci minulého měsíce a v současné době není jasné, kdy se výroba spustí. Analytici tak spekulují o tom, zda bude mít Apple v prvních týdnech po vydání nového iPhonu na skladě dostatek kusů. Není to poprvé, co měl Sharp problém s výrobou displejů pro Apple. Dříve v tomto roce se objevily informace o tom, že společnost měla zpoždění s výrobou displejů pro nový iPad. V důsledku toho první várku dodal téměř výhradně Samsung.


Zdroj: Techspot