Hlavní navigace

Nejkomplexnější Centrum sdílených služeb otevírá v Česku

12. 9. 2012

Sdílet

 Autor: Radan Dolejš
Přesně za osm dní se otevřou brány nejkomplexnějšího Centra sdílených služeb ve střední a východní Evropě. Postavila ho společnost Algotech.

„Nechtěli jsme jen nabízet místnosti s chlazeným vzduchem a servery, ale komplexní cloud včetně nabídky aplikací. Vybudovali jsme proto z pohledu aplikací, komunikace a infrastruktury nejkomplexnější centrum ve střední a východní Evropě,“ řekl při představení Algocloudu ředitel společnosti Algotech František Zeman.

Podle něj Algocloud provozovaný v Centru sdílených služeb nabízí komplexní souhrn technologií a služeb, který umožnuje využívat ICT nástroje bez velké vstupní investice. „Budovali jsme ho tak, aby při čtyřletém provozu nabídl zákazníkům třicetiprocentní úsporu v celkových nákladech oproti vlastní investici,“ doplnil ředitel Centra sdílených služeb Petr Loužecký.

Centrum sdílených služeb splňuje technologické podmínky TIER III a vše je podrobováno závěrečným zátěžovým a výpadkovým testům, aby Centrum bylo připraveno pro české i zahraniční zákazníky z regionu CEE ihned v den slavnostního otevření.

Nedílnou součástí dokončení výstavby je též úspěšně dokončená kolaudace centra, která potvrzuje, že vše bylo dodrženo a také, že samotná budova splňuje zákonné povinnosti pro provoz.

„Díky vysokému stupni redundance a samostatnosti je Centrum sdílených služeb připraveno na celou řadu nenadálých událostí včetně dlouhodobého výpadku napájení či výpadku některé z tras konektivity, která je realizována napříč poskytovateli i technologiemi,“ popisuje Petr Loužecký. Konektivita centra je připravena na případný růst v řádu mnoha 1000 procent, stejně jako datový sál, který je možné nadále rozšiřovat dle potřeb zákazníků.

Nosnými pilíři Centra jsou podnikové systémy ERP, CRM, BI, DMS, nejmodernější technologie pro UC a CC a také široká nabídka IaaS.

Ve spolupráci se společností Algotech magazín Computerworld zveřejňoval poutavý seriál na téma výstavby takového cloudového centra. Na níže uvedeném odkazu si můžete zakoupit vydání prvního dílu tohoto seriálu. Další díly vyšly v Computerworldech č. 8,10, 12 a 14.