Hlavní navigace

Nejnovější displej od Sharpu nabídne rekordní hustotu pixelů

12. 11. 2014

Sdílet

 Autor: © CenturionStudio.it - Fotolia.com
Velikosti displejů už u smartphonů nemají kam růst, a proto se jejich výrobci snaží zvýšit alespoň hustotu pixelů, aby se nějak odlišili od konkurence. S rekordním řešením v tomto směru přišel Sharp.

V současnosti „nejhustější“ displej nabízí LG G3 s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů na 5,5 palcích – jde o 534 ppi. Stejně rozlišení nabízí i Samsung Galaxy Note 4, ovšem na o něco větším, 5,7palcovém displeji, což znamená hodnotu 518 ppi.

Ani jeden se však nemůže rovnat nejnovějšímu displeji pro chytré telefony od Sharpu. Nový panel společnosti nabízí úhlopříčku jen 4,1 palce, ovšem jeho rozlišení činí 2 560 × 1 600 pixelů. To znamená, že jeho hustota pixelů je ohromujících 736 ppi.

Nevýhodou displeje je samozřejmě jeho malá velikost – 4,1 palce na dnešní standardy zkrátka nedostačuje. Je pravda, že výrobci stále vydávají smartphony se 4palcovými obrazovkami, ovšem nejde zdaleka o high-endová zařízení, proto by žádné z nich asi nevyužilo prémiový displej.

Sharp ovšem argumentuje tím, že sledování výše uvedeného rozlišení na jeho displeji se rovná sledování rozlišení 4K Ultra HD na displeji šestipalcovém.

special_kyberutoky

Displej od Sharpu se k výrobcům dostane až v průběhu příštího roku, přičemž masová produkce je očekávána někdy v roce 2016.

Zdroj: IDG News Service