Hlavní navigace

Nejnovější update Windows 10 má jméno, vzbuzuje ale rozpaky

 Autor: Microsoft
Zpožděním vydání Microsoft do kódového značení updatů vnáší další zmatky. Ten zářijový bude vlastně listopadový.
-vt 15. 10. 2019

Sdílet

Microsoft oficiálně potvrdil, že Windows 10 build „19H2“ se bude oficiálně jmenovat Windows 10 November 2019 Update. A společnost tak sama sobě pro verzi známou také jako 1909 poskytuje dostatek manévrovací plochy.

Číselné označení totiž zpravidla vyjadřuje rok a měsíc vydání, předpokládalo by se tedy, že updatu 1909 se dočkáme v září (k čemuž se Microsoft koneckonců v minulosti zavázal).

A tak se zdá, že zpoždění do situace vnese menší zmatek, jelikož označení 1909 zůstává, stejně jako označení odkazující k měsíci listopadu. Navíc, přesné datum vydání updatu zatím zůstává neznámé, ačkoliv s listopadovým termínem se už asi dá počítat.

Brandon LeBlanc, programový manažer zodpovědný za Windows Insider Program, uvedl, že Windows 10 build 18363.418 se v současnosti nachází v tzv. Release Preview kruhu, tedy je už ve stabilní a otestované verzi, která by měla být později zpřístupněna i široké veřejnosti.

Mimochodem, označení 18363.418 přímo navazuje na současnou verzi květnového updatu s kódem 18362.418, což je zčásti dáno tím, že listopadový update má být ve finále spíš service packem než plnohodnotným updatem s novými funkcemi.

Ty by měly přijít až příští rok s updatem 20H1, jehož datum vydání bychom podle dosavadního vzorce měli očekávat někdy v březnový termín. V případě aktualizací Windows však člověk nikdy neví…