Hlavní navigace

Nejtenčí a nejlehčí notebook HP pro profesionály

11. 1. 2016

Sdílet

 Autor: HP
HP EliteBook Folio nabízí displej s rozlišením 4K a nahradí i konferenční telefon

HP EliteBook Folioje je nejtenčí a nejlehčí notebook, který společnost HP kdy vyrobila. Je o 21 procent tenčí a o 15 procent lehčí než HP EliteBook 1020 a je tenký pouze 12,4 mm – což je méně než baterie typu AA – a s váhou nižší než jeden kilogram.

HP

EliteBook Folio je notebook s úhlopříčkou 12,5 palce (31,75 cm) s aluminiovým šasi opracovaným diamantovým CNC strojem. Výsledkem je velice tenký a odolný design, který prošel testy MILD-STD, ve kterých podstoupil celkem 120 000 hodin testování.

EliteBook Folio nabízí kloub s rotací 180 stupňů, díky čemuž lze notebook plně rozevřít. Uživatelé tím dostanou větší flexibilitu a schopnost snadno sdílet obsah a lépe tak spolupracovat s lidmi kolem sebe. Počítač je vybaven plnohodnotnou klávesnicí HP Premium Keyboard, clickpadem podporujícím ovládání gesty z Windows 10 a dvěma porty USB-C se standardem Thunderbolt 3. Volitelný HP USB-C Travel Dock umožňuje zbavit se kabelů.

Bezrámečkový skleněný displej modelu EliteBook Folio je možné objednat ve volitelné variantě s rozlišením Ultra HD (UHD) 4 s hustotou 352 pixelů na palec. UHD panel dokáže zobrazit 95 procent z Adobe RGB škály, díky čemuž jsou obrázky a fotografie živější a realističtější.

Pro ty, kdo vyžadují celodenní produktivitu a výkon, se společnost HP spojila během vývoje EliteBook Pro s Microsoftem a Intelem, aby optimalizovali výkon a životnost baterie. Počítač je vybaven operačním systémem Windows 10 Pro a je postaven na šesté generaci procesoru Intel Core M vPro, optimalizovaném pro vysoký výkon a efektivitu (až 10 hodin provozu na akumulátor).

Společnost HP ve spolupráci s akustickými inženýry od Bang & Olufsen vyladila audio výkon pro co nejpřesnější zvuk pro osobní i pracovní využití. Kvalita komponent a důraz na prostorové řešení notebooku umožnily dosáhnout čtyřicetiprocentního nárůstu hlasitosti oproti předchozím HP zařízením, díky čemuž lze Folio použít jako skupinový reproduktor. Čtyři reproduktory počítače jsou optimalizovány pro lidské slovo, ovšem stejně tak fungují při poslechu hudby nebo při sledování videa.

Přepínání mezi okny k ukončení nebo ztlumení hovoru již není potřeba díky novým specializovaným klávesám, které umožňují snadněji spravovat hovory; speciální klávesa pro kalendář pak umožňuje přejít do kalendáře přímo namísto cesty přes plochu.

Cloud22

Cena a dostupnost

HP EliteBook Folio bude dostupný od března, s cenou od 999 euro.