Hlavní navigace

Největší 3D televize na světě

26. 5. 2010

Sdílet

 Autor:
Společnost LG představila největší LCD televizi s 3D obrazem na světě, k vidění je i smartbook s AH-IPS panelem.

Na pravidelné květnové konferenci SID (Society for Information Display) konané letos 25.-27. května ve Washingtonu představilo LG řadu novinek, mezi nimiž je nejzajímavější dosud největší 3D televize.

84palcová obrazovka (213 cm) funguje klasicky s pomocí LCD brýlí s aktivní závěrkou, nicméně proti běžné Full HD televizi s rozlišením 1920x1080 bodů má čtyřnásobný počet obrazových pixelů díku Ultra High-Definition rozlišení 3840x2160. Cenu výrobce raději nezveřejnil a pravděpodobně se tohoto obra na trhu jen tak nedočkáme, jde spíše o předvedení možností.

LG vystavuje i další zajímavosti, například 47“ 3D pasivní LCD televizi s klasickými polarizačními brýlemi, tedy ne s aktivními LCD. Jde o model LD950 představený už počátkem dubna.

LG Display se také rozhodlo více propagovat IPS typy LCD panelů, k vidění je proto řada větších i menší LCD televizí i profesionálních displejů, například 32“ profi video monitor či 9,7“ smartbook s AH-IPS panelem. Lze jen doufat, že je to předzvěst toho, že IPS panely se snad konečně opět vrátí i do kategorie notebooků. Tam totiž dnes s přehledem kralují TN panely, které jsou sice rychlejší, levnější a mají nižší spotřebu, ale nabízejí dost neslavné pozorovací úhly i proti IPS slabší barvy.

Tím ale nabídka LG nekončí, mezi vystavovanými kousky je 21,5“ dotykový LCD panel, který údajně nabízí přednosti obou dotykových technologií, to znamená kapacitní i odporové. Tím by měl reagovat rychle na doteky prstů, ale zároveň i možnost psát stylusem. K vidění je údajně i 10,1“ zakřivený LCD displej.

skoleni

LG 84

LG 84