Hlavní navigace

Neodolatelná nabídka? RIM nabízí firmám tři tablety Playbook, zaplatí pouze dva

1. 11. 2011

Sdílet

RIM přichází v USA s nabídkou, která má podpořit prodeje tabletů PlayBook do firem. Podle analytika se tonoucí stébla chytá.

PlayBook od RIM: dva plus jeden zdarmaFiremní zákazníci, kteří si koupí dva tablety BlackBerry PlayBook, dostanou třetí zdarma. Podle analytiků se jedná o jasný pokus společnosti Research In Motion podpořit slabé prodeje.

Zvýhodněná nabídka platí do 31. 12. 2011 u autorizovaných value added resellerů a je dostupná pouze pro podnikové zákazníky ze Spojených států, uvádí RIM na svém webu.

Zákazníci získají zdarma také další příslušenství (obal, nabíjecí podstavec, HDMI kabel).

Takovéto nabídky jsou většinou známkou, že se produkt neprodává dobře, uvedl Jack Gold, hlavní analytik ve společnosti J. Gold Associates.

Pravděpodobně se jedná o pokus RIMu snížit své zásoby a mohla by to být předzvěst uvedení nových modelů, odhaduje Gold.

Analytik dále spekuluje, že by RIM mohl uvést nový tablet na začátku roku 2012 včetně nové verze operačního systému PlayBook OS 2.

Ve fiskálním čtvrtletí, které skončilo 27. 8. 2011, RIM prodal 200 000 PlayBooků, což je o 300 000 méně než v předchozím kvartálu, kdy začal tablet prodávat. Konkurenční Apple prodal 11,12 milionu iPadů za čtvrtletí končící 24. 9. 2011.

Zdroj: IDG News Service