Hlavní navigace

Neomezené tarify vládly Vánocům: velký nárůst dat, SMS i hovorů

8. 1. 2014

Sdílet

 Autor: © Tyler Olson - Fotolia.com
Letos o Vánocích vzrostl objem volání, odesílání SMS i datového provozu. Češi přímo na Štědrý den poslali 75,2 milionu SMS zpráv, což je o 6,7 milionu více než před rokem a historicky nejvyšší počet.

(PR článek)

Mobilní operátoři spojili také celkem 42 milionů hovorů, o 4 miliony více než loni. Češi si o Vánocích přejí podle letošního prosincového průzkumu STEM/MARK nejčastěji právě prostřednictvím SMS zpráv nebo telefonických hovorů.

Výrazný nárůst se dá přisoudit hlavně letošnímu zavedení neomezených tarifů, které operátoři začali nabízet na jaře. Loni byl totiž vývoj počtu SMS a volání na Štědrý den opačný, hovorů i zpráv oproti roku 2011 ubylo.Letosvzrostl i počet zaslaných multimediálních MMS zpráv a datový provoz celkově. Znatelně větší využití datových služeb lze přičítat stále rostoucímu počtu chytrých telefonů a tabletů s připojením k internetu.

Letos lidé o Štědrém dni například v síti Vodafone přenesli o 76 % více dat než loni. Špička nastala kolem dvacáté hodiny. Značný nárůst přenosů dat potvrzuje vývoj využívání datových služeb v průběhu celého roku 2013.

Nejvíce hovorů a SMS do zahraničí o Štědrém dnu v síti Vodafone odešlo do Polska, na Slovensko, Ukrajinu, do Německa, Vietnamu, Ruska a Velké Británie.

 

Autor článku