Hlavní navigace

Neoriginální náplně do tiskáren používáte na vlastní riziko - 1.díl

7. 4. 2015

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Ve vaší inkoustové tiskárně došel inkoust. Nyní máte na výběr: buď si koupíte novou náplň, která je tzv. originální, tj. přímo od výrobce, nebo si koupíte náplň neoriginální.Každé řešení má své výhody i nevýhody.

Při řešení nákupu náplně do vaší inkoustové tiskárny máte v podstatě dvě možnosti: buď zatnete zuby a zaplatíte docela pěkné peníze za originální náplň do tiskárny, nebo koupíte nepoměrně levněji náplň neoriginální.  Pokud zvolíte právě toto levnější řešení spočívající v koupi neoriginální náplně, může se stát, že vaše tiskárna bude i nadále zobrazovat různá varování a výzvy k zakoupení nové náplně, i když vy víte, že náplň je úplně nová. Není přece jen lepší kupovat originální náplně přímo od výrobce, i když jsou dražší?

Úvod

Ano, je to tak. Jen málo věcí na světě je tak drahých, jako právě náplň do tiskárny. Není tak vůbec problém utratit třeba 500 Kč za malou krabičku obarvené tekutiny, jejíž přesné složení a skutečná cena jsou přísně střeženým tajemstvím.

Samozřejmě existují i jiná řešení, jak se dostat k náplni do inkoustové tiskárny levněji, jenže ta se v řadě případů vůbec nemusí vyplatit.

Firmy jako jsou třeba HP nebo Brother na prodeji tiskáren, které vyrábí, vydělávají docela tučné peníze. A to i v případě, kdy tiskárny záměrně prodávají pod cenou, abyste vy jako zákazníci byli nuceni od nich kupovat náplně, které pro tyto tiskárny prodávají. Je samozřejmě v zájmu těchto firem, aby vás co možná nejdůkladněji odradily od záměru, kdy se rozhodnete kupovat pro tyto tiskárny neoriginální náplně, tj. náplně vyráběné jinými výrobci než je výrobce tiskárny. Proto navrhují své tiskárny a náplně tak, aby při pokusu o použití neoriginální náplně (které se často provádí opakovaným naplněním již vypotřebovaných náplní) uživatel zažil takové nepříjemnosti, které by jej od dalšího nákupu neoriginální náplně co možná nejdůkladněji odradily.

Právě jedním z prostředků, které uživatele mají odradit od koupi neoriginální náplně, je právě zobrazování všemožných matoucích (i když jinak neškodných) varování a výzev. Dalším problémem je třeba i to, že při používání neoriginálních náplní často ani nejste varováni, že vám dochází inkoust určité barvy. Vy pak na tento nedostatek přijdete až v okamžiku, kdy vám tiskárna danou barvu přestane tisknout.

soutez_casestudy

 

Pokračování

Byl pro vás článek přínosný?