Hlavní navigace

NETGEAR představil nové přepínače a datová úložiště

13. 1. 2017

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Novinkou jsou přepínače řady ProSafe, firemní datová úložiště ReadyNAS, výkonné 4G LTE modemy i speciální bezpečnostní dohledový systém pro děti Arlo Baby

První novinkou je výkonný a designově propracovaný switch Nighthawk S8000 (GS808E), který v sobě kombinuje vlastnosti Web Managed switche a Wi-Fi routeru Nighthawk. Zařízení disponuje osmi gigabitovými porty, přičemž každý z portů lze konfigurovat zvlášť a tuto konfiguraci následně automaticky uložit. V případě potřeby připojení datově náročnějšího zařízení, jako je např. herní konzole, zařízení pro virtuální realitu či datové úložiště, je možné čtyři z těchto portů vzájemně propojit a dosáhnout tak rychlosti připojení až 4 Gb/s.

Další vlastností switche Nighthawk S8000 je jeho intuitivní uživatelské prostředí zajišťující snadnou správu, pokročilou konfiguraci a optimalizaci.

 NETGEAR

Osmiportové gigabitové switche GSS108EPP a GS408EPP řady Prosafe jsou prvními přepínači na trhu, které disponují montážním systémem Virtually Anywhere. Díky němu lze zařízení umístit i na taková místa, kde to ostatní switche neumožňují. Oba switche dále disponují širokou řadou pokročilých funkcí, jako např. QoS, pokročilou kontrolou PoE+ portů, automatickou prevencí DoS či podporou IGMP snoopingu.

Další novinkou jsou stolní datová úložiště ReadyNAS řady RN420, RN520 a RN620, která jsou navržena především pro potřeby malých a středních firem, jimž nabízejí rychlé, spolehlivé a cenově dostupné řešení pro zálohování dat. Zařízení vynikají zejména kombinací zajímavého designu, výkonného procesoru Intel, 10Gb ethernetového rozhraní (u vybraných modelů) a funkce NETGEAR ReadyDR

Dvojice nejnovějších kompaktních 4G LTE modemů LB1120 a LB2120 nabízí svým uživatelům 4G LTE mobilní připojení dosahující rychlosti stahování až 150 Mb/s. V případě výpadku 4G LTE sítě se zařízení dokáží automaticky připojit k pomalejší 3G síti, díky čemuž uživatelé mají jistotu, že o své připojení nepřijdou.Každý z modemů navíc disponuje zabudovaným ethernetovým WAN portem, jenž umožňuje jeho propojení s routerem, switchem, počítačem či bezpečnostní kamerou (v případě modelu LB2120 jsou dostupné dva porty). O výpadku 4G LTE sítě, spotřebě dat či dostupnosti nového firmwaru jsou uživatelé automaticky informováni pomocí SMS zpráv.

special_kyberutoky

Jednou z posledních novinek, kterou společnost NETGEAR představila na veletrhu CES 2017 je nová bezdrátová monitorovací kamera Arlo Baby určená pro monitoring nejmenších členů rodiny. Díky HD obrazu (1080p), pokročilému režimu nočního vidění, systému obousměrného audia, pohybových a zvukových senzorů či senzorů sledujících teplotu, vlhkost či ovzduší v pokoji, mají uživatelé kamery dokonalý přehled o tom, co se s jejich potomky právě děje. Snímaný obraz je zobrazován prostřednictvím 7palcového LCD displeje či mobilního zařízení. Kamera disponuje také hudebním přehrávačem či noční lampičkou.