Hlavní navigace

NETGEAR představil první Wi-Fi extender s vlastní elektrickou zásuvkou

22. 7. 2015

Sdílet

 Autor: NETGEAR
NETGEAR EX3800 obsahuje vlastní pass-through zdířku a umožňuje pokrýt mrtvé zóny dvoupásmovou 802.11ac Wi-Fi sítí s kombinovanou rychlostí až 750 Mb/s

Tento přístroj typu AC750 s maximální přenosovou rychlostí 750 Mb/s nabízí účinné odstranění tzv. mrtvých zón sítě Wi-Fi a navíc jako první přístroj svého druhu na trhu obsahuje i vestavěnou zásuvkovou pass-through zdířku, takže po jeho připojení do sítě nepřijdou uživatelé ani o jedinou elektrickou zásuvku. 

NETGEAR

Extender NETGEAR EX3800 výrazně zvyšuje pokrytí, dosah i výkon jakékoli stávající Wi-Fi sítě a poskytuje tak uživatelům mnohem větší svobodu při rozhodování o umístění centrálního routeru nebo přístupového bodu. Účinně odstraňuje mrtvé Wi-Fi zóny a poskytuje stabilnější bezdrátové připojení veškerých elektronických zařízení, typicky počítačů, smartphonů, tabletů, chytrých TV, herních konzol či síťových přehrávačů. Přístroj lze navíc nakonfigurovat a používat také jako samostatný přístupový bod Wi-Fi sítě. 

Model EX3800 pracuje ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz s celkovou přenosovou rychlostí až 750 Mb/s. Zvýšený výkon i pokrytí pomáhají zajistit dvě externí antény. Přístroj je kompatibilní se všemi stávajícími modely routerů a díky technologii NETGEAR FastLane dokáže obě frekvenční pásma spojit do jednoho superrychlého bezdrátového připojení, které je ideální pro streaming HD videa či online hraní na jakémkoli zařízení v domácí síti. 

Ethernetový port, který model EX3800 obsahuje, umožňuje snadné připojení dalších zařízení do sítě. Automaticky detekuje rychlost zařízení připojeného přes síťový kabel a přizpůsobuje mu poskytovanou přenosovou rychlost. Je-li extender nakonfigurován pro použití coby přístupový bod, lze k němu prostřednictvím ethernetového kabelu připojit internetovou bránu a využívat jej jako plnohodnotný Wi-Fi hotspot. 

Už žádné mrtvé zóny Wi-Fi sítí

Zprovoznění extenderu EX3800 do sítě je otázkou pouhých několika desítek sekund. Stačí jej připojit do elektrické zásuvky a integrované rozhraní aplikace NETGEAR genie zajistí automatickou konfiguraci, v rámci níž stačí pouze vybrat Wi-Fi síť, jejíž dosah a výkon má extender zvýšit. Vytvořit zabezpečené připojení do stávající Wi-Fi sítě lze stiskem jediného tlačítka (WPS). Aplikace NETGEAR genie rovněž zajišťuje snadné nastavení dalších funkcí, jako např. konfiguraci funkcí přístupového bodu, správu Wi-Fi pokrytí či plánovač rodičovské kontroly. NETGEAR genie se zobrazí také na displejích mobilních zařízení se systémem Android a iOS pro urychlení jejich prvního připojení do sítě. 

Model EX3800 lze, stejně jako další Wi-Fi extendery NETGEAR, propojit s volně dostupným nástrojem pro smartphony a tablety se systémem Android, NETGEAR WiFi Analytics, který poskytuje uživatelům užitečné informace o jejich síti a pomáhá s její optimalizací. 

Cena a dostupnost

Wi-Fi AC750 extender NETGEAR EX3800 je již v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR. Doporučená koncová cena činí 2 290 Kč.