Hlavní navigace

Netgear představuje Wi-Fi router R9000

26. 10. 2016

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Čtyřstreamový router nabízí Wi-Fi připojení nové generace 802.11ad i technologii Wave 2 Wi-Fi

Netgear představuje Nighthawk X10 (R9000) s rychlostí bezdrátového přenosu dat do hodnoty až 7,2 Gb/s a špičkového pokrytí díky čtveřici aktivních antén. Uživatelé routeru X10 navíc dostanou i možnost připojení lokálního datového úložiště prostřednictvím 10Gb portu.

NETGEAR

Netgear Nighthawk X10 je vybaven výkonným čtyřjádrovým 1,7GHz procesorem, Wi-Fi standardem 802.11ad a technologií Wave 2 Wi-Fi se čtyřmi nezávislými streamy ve třech vysílacích pásmech. Tato kombinace přináší uživatelům Wi-Fi připojení s teoretickou rychlostí až 7,2 Gb/s (800 Mb/s ve 2,4GHz pásmu 802.11ac + 1 733 Mb/s v 5GHz pásmu 802.11ac + 4 600 Mb/s v 60GHz pásmu 802.11ad) pro plynulé streamování 4K multimédií, využívání virtuální reality či nepřetržité zálohování dat. O stabilní provoz Wi-Fi sítě a plynulé přehrávání multimédií i v případě připojení velkého počtu zařízení k síti se stará technologie Multi-User MIMO (MU-MIMO).

Model R9000 je kromě čtveřice interních antén vybaven i čtyřmi speciálními externími anténami Active. Zatímco tradiční externí antény pouze přenášejí Wi-Fi signál z mobilního zařízení směrem k routeru, antény Active Wi-Fi signál dále zesilují a minimalizují případný okolní šum. Výsledkem je skokové zvýšení kvality připojení s širokým pokrytím, a to i v případě méně výkonných mobilních zařízení.

Nighthawk X10 je prvním routerem na trhu, který umožňuje v rámci programu Plex Media Server plynule přehrávat 4K média nejen prostřednictvím počítače, ale také v mobilních zařízeních. Uživatelé tak mají možnost snadno a rychle ukládat a organizovat svá videa, hudbu či fotografie a následně je přehrávat na svém smartphonu, tabletu, herní konzole, smart TV nebo jiném streamovacím zařízení. Každý majitel routeru Nighthawk X10 navíc získá prémiové služby Plex Pass po dobu prvních tří měsíců zdarma.

Nighthawk X10 je v současnosti jediným domácím routerem, který obsahuje 10Gb port podporující fiber připojení. Jeho prostřednictvím lze k zařízení připojit dostupné lokální datové úložiště, např. NAS. Pro komfortní zálohování dat dostanou uživatelé po dobu šesti měsíců zdarma k dispozici také cloudové úložiště Amazon Drive s neomezenou kapacitou.

Kromě 10Gb portu je model X10 vybaven i dvojicí USB 3.0 portů s až 10× rychlejším přenosem dat oproti předchozí generaci USB 2.0 portů a šesticí ethernetových portů, přičemž dva z nich lze agregovat do jednoho vysokorychlostního připojení.

Cena a dostupnost

Dostupnost Wi-Fi routeru NETGEAR R9000 na českém a slovenském trhu se očekává od ledna 2017 za doporučenou koncovou cenu 11 899 Kč s DPH.