Hlavní navigace

NETGEAR rozšířil možnosti připojení bezpečnostních kamer Arlo

8. 2. 2016

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Plně bezdrátové kamery Arlo lze nyní napřímo propojit s routerem R7000 bez potřeby využívat základnovou stanici Arlo
Radek Kubeš 8. 2. 2016

NETGEAR připravil nový firmware pro router Nighthawk R7000, který umožňuje připojit k němu plně bezdrátové kamery Arlo. Majitelé tohoto routeru tak nemusejí kupovat kamery Arlo společně se základnovou stanicí, takže nejen sníží počet elektronických zařízení v domácnosti a její energetickou zátěž, ale současně i výrazně ušetří.

NETGEAR

Možnost připojení kamer Arlo napřímo k routeru Nighthawk R7000 přináší firmware verze 1.0.6.28 (a vyšší), který routeru umožňuje generovat pro konkrétní Arlo SSID samostatnou 2,4GHz Wi-Fi síť. Tuto uzavřenou síť následně router využívá pro veškerou komunikaci s kamerami Arlo. Nejnověji vyrobené routery R7000 mají tento firmware již implementován, u starších verzí je třeba si firmware stáhnout v prostředí administračního rozhraní.

Proces synchronizace obou zařízení je rychlý a velmi snadný. Po stažení firmwaru si uživatelé vytvoří a zaregistrují účet Arlo, ve kterém přiřadí router R7000 jako základnovou stanici. Pak už stačí jen obě zařízení vzájemně propojit prostřednictvím WPS tlačítek na zařízeních.

NETGEAR Arlo je první a jedinou kompletně bezdrátovou bezpečnostní kamerou s obrazem ve vysokém (HD) rozlišení. Wi-Fi kamera Arlo umožňuje uživatelům sledovat jejich domovy či jakékoli jiné objekty ze všech možných úhlů, lze ji používat uvnitř i venku a díky čidlům pro noční vidění spolehlivě snímá obraz i v noci. Kombinace snadné instalace, provozu na baterie, plně bezdrátového režimu a konstrukce odolné proti povětrnostním vlivům poskytuje volnost při rozhodování o umístění kamery.

Kamera Arlo navíc dokáže posílat konfigurovatelné notifikace v reálném čase, což uživatelům dává jistotu, že jejich domovy, děti, domácí zvířata, auta, rekreační objekty, kanceláře či jakékoli jiné důležité objekty jsou spolehlivě monitorovány. Notifikace jsou doručovány formou e-mailu nebo zpráv z doprovodné aplikace pro smartphony a tablety. Intuitivní a zdarma dostupná aplikace Arlo umožňuje sledovat živě streamovaná či již natočená videa, stejně jako záznamy okolí kamery pořízené při zaznamenání pohybu.

skoleni31_1

NETGEAR Nighthawk R7000 je výkoný router s dvoujádrovým 1GHz procesorem, pěti gigabitovými ethernetovými porty (1× WAN a 4× LAN) a třemi externími anténami, který nabízí nejen vysokorychlostní Wi-Fi síť, označovanou jako AC1900, ale také kvalitní a stabilní připojení díky výrazné redukci bezdrátového ruchu. Technologie Beamforming+ navíc zajišťuje efektivní zaměřování Wi-Fi signálu a snižuje ztráty výkonu.

Doporučená koncová cena routeru R7000 činí 5 490 Kč s DPH. Samostatná kamera Arlo je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 4 790 Kč s DPH.