Hlavní navigace

NETGEAR uvádí na trh nové stylové přepínače

16. 11. 2017

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Novinky vynikají především svým unikátním designem a uživatelskou vstřícností

NETGEAR uvádí na český a slovenský trh dvojici nových designově propracovaných přepínačů pro domácí i firemní využití. Modely GS908 a GS908E nabízejí kromě moderního provedení také snadnou správu prostřednictvím webového rozhraní, osm gigabitových předkonfigurovaných ethernetových portů či inovativní zabudovaný systém pro efektivnější uspořádání kabelů.

NETGEAR

Přepínače GS908 a GS908E zaujmou již na první pohled moderním provedením, které novinky předurčuje pro umístění přímo na pracovních stolech. Zabudovaný “třídicí” mechanismus v zadní části přepínače navíc umožňuje připojovat jednotlivé kabely rychle, přehledně a bez rizika jejich zamotání. Diskrétnost nových přepínačů podtrhuje jejich bezvětrákové provedení a možnost vypnutí rušivého LED osvětlení.

Přepínač pro základní použití

Přepínač GS908 nabízí základní přepínací funkce bez možnosti jejich správy. Zařízení je vybaveno osmi gigabitovými ethernetovými porty, jejichž prostřednictvím lze automaticky připojit jakékoli zařízení. Bezproblémový chod přepínače zajišťuje neblokovaná přepínací architektura s propustností až 16 Gb/s.

Pokročilá správa

Také přepínač GS908E je vybaven osmi gigabitovými ethernetovými porty, obsahuje však i tři přednastavené módy uzpůsobené pro streaming multimédií, hraní online her a standardní připojení včetně VoIP či videohovorů. Prostřednictvím linkové agregace a port trunkingu lze vybrané porty dále vzájemně slučovat a dosahovat tak přenosové rychlosti až 4 Gb/s. Součástí výbavy zařízení jsou i dva USB porty sloužící k napájení elektronických zařízení.

Snadnou správu, konfiguraci a optimalizaci přepínače umožňuje intuitivní uživatelské webové rozhraní (GUI), optimalizované pro mobilní zařízení. Kromě základního nastavení je pro zkušenější uživatele připravena řada pokročilých funkcí, jako například Quality of Service (QoS), IGMP snooping, DHCP či podpora VLAN a 802.1Q VLAN.

Cena a dostupnost

Přepínače GS908 a GS908E jsou v prodeji za doporučené koncové ceny 1 270 Kč s DPH (model GS908) a 1 755 Kč s DPH (model GS908E).