Hlavní navigace

NETGEAR uvádí na trh nové variabilní přepínače

9. 2. 2017

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Novinky pro domácí i firemní využití přinášejí konstrukci se speciálním úchytným systémem

NETGEAR oficiálně uvedl na český a slovenský trh nové osmiportové PoE/PoE+ přepínače řady ProSAFE. Modely GSS108EPP a GS408EPP přicházejí jako první na trhu se speciálním systémem uchycení Virtually Anywhere, který poskytuje téměř neomezenou variabilitu jejich umístění. Na přepínače určené do domácností i kanceláří se vztahuje doživotní hardwarová a NBD záruka.

NETGEAR

Udrží se na stěně i noze stolu

VoIP telefony, IP bezpečnostní kamery, bezdrátové přístupové body, LED osvětlení či inteligentní zámky. Počet PoE+ zařízení rozmístěných napříč domácností či kanceláří se neustále zvyšuje a s ním roste i potřeba umístit jednotlivé zdroje PoE napájení do jejich blízkosti. Nové přepínače GSS108EPP a GS408EPP obsahují speciální montážní systém Virtually Anywhere s velmi rozsáhlou variabilitou jejich umístění. Mohou být natočeny vertikálně, horizontálně i kolmo, lze je například připevnit ke zdi, k tyči či třeba ke spodní nebo boční straně stolu. Model GS408EPP je navíc dostupný v bezvětrákovém provedení; jeho tichý chod je tak ideálním řešením do open space kanceláří, konferenčních místností, zdravotnických zařízení a dalších prostředí vyžadujících tiché prostředí.

Osm ethernetových portů

Oba nové modely přepínačů jsou vybaveny osmi porty, jejichž prostřednictvím lze připojit sedm PoE/PoE+ zařízení (byznysový model GS408EPP), případně tři klasická a čtyři PoE/PoE+ (802.3af a 802.3at) zařízení (domácí model GSS108EPP). Zbývající port je vyhrazen pro uplink.

Umístění konektoru pro kabelové připojení a ethernetových portů na stejné straně umožňuje dva z přepínačů GS408EPP zapojit do jednoho slotu. Uživatel tak může využívat až 16 ethernetových portů a zároveň ušetří potřebné místo v racku.

Dostupnost

Přepínače GSS108EPP a GS408EPP řady ProSAFE jsou v prodeji za doporučené koncové ceny 4 480 Kč s DPH (model GSS108EPP) a 7 520 Kč s DPH (model GS408EPP).