Hlavní navigace

NETGEAR uvádí na trh vylepšený Wi-Fi router R7000P

 Autor: Netgear
Model R7000P nabízí veškeré inovativní funkce svého předchůdce, k nimž navíc přidává Wi-Fi standard AC2300 a technologii MU-MIMO
Radek Kubeš 1. 6. 2017

Sdílet

Dvoupásmový Wi-Fi router R7000P obsahuje dvoujádrový procesor, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC2300 poskytuje vysoce kvalitní a spolehlivé připojení s maximální teoretickou propustností až 2,3 Gb/s (1 625 Mb/s v 5GHz pásmu a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Rychlé bezdrátové připojení a plynulé streamování i v případě velkého počtu zařízení v síti zajišťují technologie Multi-User MIMO (MU-MIMO), Dynamic QoS a SmartConnect.

Netgear

Díky třem externím anténám s výkonnými zesilovači poskytuje R7000P široké a stabilní Wi-Fi pokrytí. Účinnost antén ještě zvyšuje technologie inteligentního zaměřování signálu Beamforming+, jenž sleduje polohu jednotlivých bezdrátových zařízení a směřuje Wi-Fi signál přímo na ně.

Model R7000P je stejně jako jeho předchůdce vybaven čtyřmi gigabitovými ethernetovými LAN porty a dvěma USB porty (1x USB 3.0, 1x USB 2.0), které umožňují prostřednictvím kabelu připojit k routeru širokou řadu multimediálních zařízení.

Snadná správa

NETGEAR R7000P podporuje širokou řadou pokročilých funkcí, mezi něž patří zejména:

  • Aplikace NETGEAR Up pro snadnou instalaci routeru a NETGEAR genie pro jeho vzdálenou správu a snadnou instalaci, aktualizaci, monitorování, kontrolu a opravu domácí sítě.
  • ReadyCLOUD USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti.
  • ReadySHARE Vault automaticky zálohující změny provedené ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k routeru R7000P.
  • Time Machine automaticky zálohující data do připojeného externího USB disku.
  • ReadyShare Printer zajišťující bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.
  • ReadySHARE USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení USB disku a tiskárny.
  • iTunes kompatibilita umožňující prostřednictvím AirPlay či Apple Remote přehrávat hudbu uloženou na USB disku.
  • DLNA s možností nalézt a přehrát vybrané soubory na DLNA TV a herních konzolích.
  • Pokročilé bezpečnostní funkce včetně podpory VPN pro spolehlivý vzdálený přístup do domácí sítě, pokročilé rodičovské kontroly, odděleného přístupu pro hosty či WPA/WPA2
  • Kompatibilita s Amazon Echo/Alexa.                                                           

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR R7000P je v prodeji za doporučenou koncovou cenu 4 840 Kč s DPH.