Hlavní navigace

Netgear uvádí novou řadu datových úložišť ReadyNAS

1. 12. 2015

Sdílet

 Autor: NETGEAR
ReadyNAS 212 a 214 mají čtyřjádrové ARM procesory a transkódují Full HD videa v reálném čase

Nová řada NASů obsahuje modely ReadyNAS 212 se dvěma pozicemi pro pevné disky a ReadyNAS 214 se čtyřmi pozicemi pro pevné disky. Díky 1,4GHz čtyřjádrovému procesoru ARM Cortex nabídnou nové modely vysoký výkon, který umožňuje např. transkódování Full HD (1080p) videa v reálném čase, takže uživatelé mohou sledovat svoje video soubory ve vysoké kvalitě na jakémkoli mobilním zařízení a kdekoli v dosahu internetového připojení.

NETGEAR

Modely ReadyNAS 212 a 214 umožňují přenášet data rychlostí až 200 MB/s (čtení), resp. 160 MB/s (zápis). Nabízejí možnost využívat k přenosu dat dva gigabitové ethernetové porty současně prostřednictvím tzv. agregace linek. Tuto funkci lze používat např. s routery Nighthawk, gigabitovými SMART přepínači Netgear ProSAFE či jakýmikoli jinými zařízeními vyhovujícími standardu IEEE 802.3ad, a dosáhnout dvakrát vyšší přenosové rychlosti v rámci jediného kabelového připojení.

Uživatelé modelů ReadyNAS 212 a 214 si rovněž mohou snadno vytvořit vlastní privátní cloud díky aplikaci ReadyCLOUD, která je dostupná pro stolní počítače a mobilní zařízení s operačními systémy iOS a Android. Aplikace umožňuje vzdálený přístup k souborům kdykoli, kdekoli a prakticky z libovolného mobilního zařízení nebo počítače. Soubory lze rovněž snadno sdílet prostřednictvím linku v e-mailu, stejně jako rychle zálohovat např. aktuálně pořízené fotografie ze smartphonu – lokálně i vzdáleně.

ReadyCLOUD pro datová úložiště ReadyNAS 212 a 214 dokáže vytvořit VPN tunel bez jakékoli nutné konfigurace, přičemž nabízí bezpečný přístup, sdílení i synchronizaci souborů. Umožní také snadno synchronizovat soubory mezi zařízením ReadyNAS a počítači, stejně jako využívat zálohování prostřednictvím Time Machine pro všechny počítače Mac v domácnosti.

Pět úrovní ochrany dat

Modely ReadyNAS 212 a 214, stejně jako další datová úložiště v řadě ReadyNAS 200 představené na začátku roku 2015, nabízejí komplexní ochranu dat. Jejím základem je rozhraní ReadyNAS OS 6.2 se souborovým systémem BTRFS nové generace, které poskytuje pět úrovní ochrany dat:

1. Zápis souborů na více disků pro ochranu dat při selhání disku.

2. Automatickou ochranu dat proti společné mediální degradaci či bitrotům.

3. Nepřetržitou ochranu dat díky snímkům systému (snapshotům) založeným na datových blocích, jež umožňují obnovit soubory – včetně již smazaných – k jakémukoli bodu v čase.

4. Ochranu dat proti virům a malwaru v reálném čase.

5. Možnost snadno replikovat soubory do cloudu nebo do jiného zařízení ReadyNAS.

Mezi další funkce platformy ReadyNAS patří snadná instalace nové diskové jednotky, její výměna za chodu bez nutnosti vypínání přístroje, automatické uspávání disků nebo sdílení souborů jedním kliknutím prostřednictvím odkazu na webovou stránku.

Cloud22

Ceny a dostupnost

Datová úložiště ReadyNAS 212 a 214 jsou již dostupná za doporučenou koncovou cenu od 10 390 Kč (bezdisková varianta modelu RN212), resp. od 13 290 Kč (bezdisková varianta modelu RN214).