Hlavní navigace

NETGEAR získal za design svých produktů tři ocenění Red Dot Award 2015

14. 5. 2015

Sdílet

 Autor: NETGEAR
Nejvyšší globální ocenění za design obdržely bezpečnostní kamery Arlo, přepínače „na zacvaknutí“ ProSAFE Click Switch a USB modem AirCard 340U

Bezpečnostní kamera Arlo Smart Home HD, přepínač ProSAFE Click Switch a USB modem AirCard 340U přesvědčili 38člennou porotu soutěže Red Dot Award: Product Design 2015, která letos oslavila již 60 výročí.

Red Dot představuje nejvyšší ocenění za design po celém světě a napříč všemi průmyslovými odvětvími. Mezinárodní porota soutěže Red Dot uděluje žádanou „pečeť kvality“ pouze produktům, jejichž výjimečný design zřetelně vyniká nad srovnatelnými výrobky. Letos hodnotila mezinárodní porota expertů 4 928 výrobků z 56 zemí, ze kterých hned tři produkty značky NETGEAR získaly nejvyšší ocenění.

Vítězný design doplněný unikátními inovacemi

Mezinárodní designová soutěž produktů vyvrcholí akcí Red Dot Gala, která proběhne 29. června 2015 v Essenu. Slavnostní předávání cen za účasti více než 1 200 hostů pořádá Profesor Dr. Peter Zec v essenském divadle Aalto. Následná party Designers’ Night probíhá přímo mezi oceněnými produkty v essenském muzeu Red Dot Design Museum; vítězné produkty jsou následně po dobu čtyř týdnů vystaveny ve speciální expozici „Design on Stage“ a poté zařazeny do stálé expozice muzea designu.

Bezpečnostní kamera NETGEAR Arlo Smart Home HD – první stoprocentně bezdrátová Wi-Fi bezpečnostní kamera. Díky možnosti venkovního použití a nočnímu vidění mohou uživatelé nepřetržitě sledovat svůj domov z libovolného úhlu, uvnitř i zvenčí, díky obrazu s HD rozlišením. Kombinace jednoduché instalace, plně bezdrátového provozu, výměnných baterií, vodotěsné konstrukce a kompaktního designu umožňuje umístit kameru snadno a nenápadně kamkoli je třeba, aniž by bylo nutné řešit dostupnost elektrické zásuvky a umístění napájecích kabelů. Řešení Arlo okamžitě odesílá upozornění na události, umožňuje propojit až 15 kamer do jednoho systému a sledovat obraz až ze čtyř kamer současně na jakémkoli počítači či mobilním zařízení. Sada NETGEAR Arlo Smart Home Security Kit se dvěma kamerami (VMS3230) je dostupná za doporučenou cenu 12 000 Kč, sada tří kamer (VMS3330) za 15 500 Kč a sada se čtyřmi kamerami (VMS3430) za 18 500 Kč. Samostatné kamery (VMC3030) lze koupit za 5 000 Kč. Při návrhu kamer Arlo se NETGEAR spojil s firmou Enlisted Design  z kalifornského Oaklandu.

Arlo

Přepínače NETGEAR ProSAFE Click Switch s inovativním systémem upevnění do rámečku byly navrženy s cílem zlepšit úpravu kabelů a omezit počet nevzhledných drátů. Přepínače jsou dostupné v konfiguraci s 8 nebo 16 gigabitovými porty, mají tenký design a vestavěný zdroj napájení. Umožňují uspořádat a zajistit síťové kabely, nepotřebují mohutný síťový adaptér a pomohou zlepšit celkový vzhled např. domácích kin, pracoven, rozvaděčů, studoven, pracovních stolů nebo konferenčních místností. Unikátní systém upevnění na „čtyři zacvaknutí“ a rámeček přepínačů s možností vertikální i horizontální montáže nabízí optimální umístění a úpravu kabelů i na místech, kde použití jiných modelů přepínačů není vhodné či možné. Doporučená koncová cena 8portového modelu (GSS108E) činí 1 990 Kč, resp. v případě 16portového modelu (GSS116E) 5 290 Kč. Design přepínačů Click Switch je stejně jako u kamer Arlo výsledkem spolupráce se společností Enlisted Design.

Cloud22

Switch

Ultratenký NETGEAR AirCard 340U představuje sklápěcí bezdrátový USB modem navržený pro 4G/LTE sítě. Jde o první USB modem s displejem, který informuje uživatele o využití datových přenosů, připojení k síti a síle signálu. Modem AirCard 340U je vybaven robustním kloubem se dvěma osami, jenž zajišťuje uživateli flexibilitu při hledání co nejkvalitnějšího připojení, bez kompromisů v ovladatelnosti nebo komfortu použití. Rychlost downloadu činí až 100 Mb/s* a uploadu až 50 Mb/s. USB Modem NETGEAR AirCard 340U je prozatím dostupný pouze u vybraných poskytovatelů služeb v Severní Americe a jeho cena se liší dle konkrétní nabídky poskytovatelů služeb. Model AirCard 340U navrhnul James Hathaway z NETGEAR UK společně s firmou The Alloy z Velké Británie.