Hlavní navigace

Nexus 8 by se měl objevit v červenci

12. 3. 2014

Sdílet

 Autor: Google
Tablet Nexus 8 bude údajně konkurovat iPadu mini Retina 64bitovým čipem a Androidem 4.5.

Fámy okolo nového tabletu s Androidem od Googlu nabírají na obrátkách. Očekává se, že Nexus 8 bude nástupcem Nexusu 7 a mohl by být ukázán v průběhu následujících měsíců.

Nexus 8 nebude představen na konferenci I/O v červnu, ale brzy poté v červenci. Bude disponovat novým Androidem 4.5 a akce I/O bude zaměřena na nové služby Googlu. Vyplývá to alespoň z informací webu Android Geeks, který cituje nejmenovaného zaměstnance Googlu situovaného v Dublinu.

Stejný zdroj odhalil, že Google nebude pokračovat ve výrobě 7palcového tabletu, namísto toho se přesune na osmipalcový. Tato změna by znamenala, že se Nexus 8 stane bližším konkurentem zařízení typu iPad mini, LG G Pad 8.3 či Samsung Galaxy Note 8.0.

Podle zprávy webu Digitimes se Google pro Nexus 8 opět spojil s Asusem. Tato firma postavila pro vyhledávacího giganta obě verze Nexusu 7. Původně se předpokládalo, že by Google mohl spolupracovat s LG.

Zatím není jasné, zda bude Android 4.5 novou verzí KitKat nebo dalším systémem v řadě, pojmenovaným názvem na L.

Podle Android Pit by Nexus 8 mohl obsahovat 64bitový procesor a následovat tak iPhone 5s od Applu. Koluje zvěst, že Google vymění Qualcomm a jeho spolehlivé čipy Snapdragon za Intel Moorefield taktovaný na 2,33 GHz a disponující grafickou jednotkou PowerVR G6430.

Zdroj: IDG News Service/úvodní foto Google