Hlavní navigace

Nexus One: Tajemný smartphone Googlu poodhalen

15. 12. 2009

Sdílet

Včera jsme přinesli zprávu o tom, že Google testuje mezi svými zaměstnanci zcela nový smartphone s Androidem 2.1. Dnes máme k dispozici i bližší informace, svědčící o tom, že Google pravděpodobně brzy začne tento telefon nabízet pod vlastní značkou.
Martin Noska 15. 12. 2009

Přístroj, který Google testuje mezi svými zaměstnanci, je označován jako Nexus One a je vyrobený firmou HTC. Jeden z prvních uživatelů tohoto přístroje, Cory O'Brien, pak umístil na web TwitPic na adresu http://twitpic.com/tbdig i první fotografii tohoto přístroje.

Přístroj je podobný modelu HTC Passion, běží údajně na platformě Snapdragon od Qualcommu a disponuje OLED dotykovým displejem s velmi vysokým rozlišením. Smartphone by se na trh mohl dostat již začátkem příštího roku a měl by být podle amerického deníku Wall Street Journal nabízen přímo zákazníkům, i když jiní komentátoři spekulují o tom, že bude distribuován také prostřednictvím mobilních operátorů.

Cory O'Brien pak poskytl několik dalších informací, kdy potvrdil podobnost s chystaným modelem Passion od HTC a dále upřesnil, že velikostí je Nexus One velmi podobný iPhonu, jen displej je asi o 5 mm větší.

Samotná společnost HTC má pak podle neoficiálních zdrojů v zásobě na příští rok celou řadu variant smartphonů s Androidem, které chce uvést na trh a podle odhadů by se v roce 2010 mohlo objevit až 50 modelů nových smartphonů postavených na open source platformě Googlu. Nexus One ovšem by ovšem vybočoval díky použité platformě Android 2.1, což je skutečnost, která by mohla mezi výrobci vyvolat určitou nelibost, neboť ti mají k dispozici zatím jako poslední verzi Androidu 2.0.1, čímž by ovšem Google riskoval zásah amerických regulačních orgánů a je proto pravděpodobné, že uvolní Android 2.1 i pro ostatní.

Další informace, spojené s testováním vlastního smartphonu mezi zaměstnanci společnosti Google, najdete ve včerejším článku Google testuje „tajemný“ smartphone s Androidem 2.1.