Hlavní navigace

Nikon AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II

11. 12. 2009

Sdílet

 Autor:
Nikon uvádí nový superteleobjektiv nahrazující dosavadní objektiv AF-S VR NIKKOR 300 mm f/2,8G IF-ED.

Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací nové generace (VR II) a zaostřovacím režimem A/M. Nikon ho popisuje jako ideální příslušenstvím pro sportovní a akční fotografii i fotografii přírody.

Zurab Kiknadze, Product Manager Lenses, Accessories & Software u společnosti Nikon Europe, říká: „Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II s nízkou hmotností a kompaktními rozměry je perfektní volbou pro fotografování teleobjektivem z ruky, a to zejména v kombinaci s telekonvertory. Nový systém redukce vibrací VR II umožňuje používat delší časy závěrky o více než 4 EV a je opravdu praktickým řešením pro reportážní fotografy a fotografy přírody“.

Objektiv AF-S NIKKOR 300 mm f/2,8G ED VR II je vybavený systémem redukce vibrací druhé generace (VRII), který umožňuje fotografovat časy závěrky až o 4 EV delšími než by bylo možné bez tohoto systému. Výsledkem jsou ostřejší snímky při fotografování z ruky. Nový objektiv nabízí kromě stávajících zaostřovacích režimů M/A a M další zaostřovací režim A/M zaručující prioritu automatického zaostření i při pootočení zaostřovacím kroužkem během fotografování.

Součástí vybavení objektivu je komplexní systém těsnění proti vnikání prachu a vlhkosti a nakonec je zde optická konstrukce objektivu využívající jedenáct čoček v osmi optických členech včetně tří optických členů ze skel ED a antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat.

Cenu ani dostupnost Nikon neuvádí.

Nikon Nikkor AFS 300 ED VR II

Ohnisková vzdálenost

300 mm

Světelnost / nejvyšší clonové číslo

f/2,8  /  f/22

Konstrukce

11 čoček/8 členů

Obrazový úhel

8◦10’

Počet lamel clony

9 (s optimalizovaným tvarem)

Nejkratší zaostřitelná vzdálenost

2,3 m (AF); 2,2 m (MF)

Průměr filtrového závitu

52 mm

Průměr × délka

Cca 124 x 267,5 mm

Hmotnost

2 900 g

 

 

Cloud22