Hlavní navigace

Nintendo 3DS v Evropě až 11. března

29. 9. 2010

Sdílet

 Autor:
Netrpěliví zákazníci těšící se na Nintendo 3DS si budou muset ještě počkat, na trh se dostane až příští rok na jaře.
Alexandr Radecký 29. 9. 2010

Společnost Nintendo oficiálně ohlásila dostupnost kapesní herní konzole Nintendo 3DS. K velké nelibosti čekajících zákazníků, a jistě i vlastníků a managementu společnosti, se to nestihne do Vánoc. Dokonce se to nestihne ani tento rok, zájemci si budou muset počkat až do 26. února 2011. Toho dne by se měli 3DSka dočkat v Japonsku, v Evropě to bude ještě později - 11. března.

Cena v Japonsku je stanovena na 25000 jenů, což by odpovídalo 5400 korunám. Očekávat u nás lze však cenu ještě o něco vyšší, odhadem kolem 7000.

Aby alespoň trochu utišili zklamání čekajících zákazníků, oznámili zástupci Nintenda také některé nové funkce 3DS. Jde například o Game Boy Virtual Console, což je integrovaný emulátor podporující řadu her pro původní Game Boy, například Super Mario Land.

Hlavním lákadlem 3DS je horní 3D displej zobrazující trojrozměrný obraz v rozlišení 800x240 bodů - 400x240 bodů pro každé oko. Jde o pasivní paralaxový displej, to znamená, že k jeho sledování nejsou nutné speciální brýle, nicméně má omezené sledovací úhly. Více podrobností v této zprávě.

Nestihnutí lukrativního vánočního trhu je špatnou zprávou pro vlastníky Nintenda i pro zákazníky, dobrou zprávou pro konkurenty, zejména pro Sony a Microsoft. Důvod zpoždění je neznámý a lze se jen dohadovat, zda za tím stojí nedostatek některých specifických součástek či zpoždění při vývoji software.

Nintendo 3DS