Hlavní navigace

Nintendo vydá první hru pro smartphony v tomto roce

11. 5. 2015

Sdílet

 Autor: Fotolia © PETER CLOSE
Prezident společnosti Nintendo Satoru Iwata při příležitosti zveřejnění finančních výsledků společnosti za uplynulé čtvrtletí uvedl, že japonská firma vydá svou vůbec první hru pro chytré mobilní telefony ještě v tomto roce.

Do března roku 2017 pak Nintendo plánuje vydat pro uživatele smartphonů další čtyři hry. Nintendo poprvé o tom, že pracuje na vývoji her pro mobilní telefony, promluvilo před dvěma měsíci. Tehdy představitelé japonské společnosti uvedli, že se na vývoji jejích her bude podílet japonská firma DeNA.

I když není jasné, jak si obě firmy mezi sebe rozdělí práce na vývoji, podle japonského listu Sankei se na vývoji titulů bude podílet i tvůrce série Mariko Kart Hideki Konno.

Iwata zveřejnil také několik nových informací o nové službě, kterou Nintendo připravuje. Podle šéfa Nintenda k ní uživatelé budou moci přistupovat z různých zařízení za použití jednoho ID, čímž „se zmenší propast“ mezi chytrými zařízeními a herními systémy. K nové službě se uživatelé přihlásí na webu Nintenda a získají tak přístup například k historii zakoupených položek či herním statistikám.

Díky této nové službě bude hraní her zábavnější nezávisle na tom, jakou platformu člověk používá,“ dodal Iwata. Zatím to tedy vypadá, že nová služba Nintenda nabídne to samé, jako konkurenční PlayStation Network či Xbox Live.

Další zajímavostí, kterou Nintendo zmínilo ve své prezentaci, je plán jak v Japonsku opět pozvednout prodej konzole 3DS tím, že se společnost více zaměří na ženy. Konzoli 3DS se totiž v poslední době v Japonsku, kde se herní systémy Nintenda tradičně prodávají nejlépe, příliš nedaří.

Společnost bohužel neuvedla konkrétní podrobnosti týkající se jejího plánu a zmínila pouze to, že „plánuje vydat tituly, které budou mít větší potenciál oslovit ženy.“