Hlavní navigace

Noisli for Chrome – generátor zvuků zvyšující soustředěnost!

15. 3. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Blíží se vám termín vypracování a odevzdání důležité zprávy? Zkuste si při jejím vypracovávání zlepšit soustředění pomocí relaxační hudby či zvuků, jako je třeba praskot dřeva u táborového ohně.

Úvod

Když se potřebujete soustředit na nějaký velmi důležitý úkol, pak se může stát, že vám nepomůže ani váš oblíbený playlist ve Spotify. Pokud vás hudba při práci spíše ruší, než aby vám pomáhala v soustředění, pak vyzkoušejte, zda by vám v soustředění nepomohly spíše nějaké zvuky poslouchané na pozadí.

Velmi zdatným pomocníkem je v tomto ohledu rozšíření Noisli pro internetový prohlížeč Google Chrome. Jedná se o rozšíření, které je mimochodem dostupné i jako aplikace pro operační systému iOS či Android a které nabízí řadu běžných zvuků, jako je oheň, vítr, hřmění, přelévající se vlny apod. Tyto zvuky dokonce můžete navzájem kombinovat a vytvořit si tak vlastní směsici zvuků přehrávaných na pozadí. Další možnost spočívá v použití již předem vytvořených kombinací.

Ze všeho nejdříve je třeba stáhnout rozšíření Noisli z internetového obchodu Chrome. Po stažení a instalaci rozšíření se vám toto rozšíření zobrazí v podobě zelené ikonky s bílou zvukovou vlnou. Poklepnutí na tuto ikonku se zobrazí rozevírací nabídka s časovačem na 25 minut a s tlačítkem Add Combo.

Rozšíření Noisli pro Google Chrome

Chcete-li přidat nový zvuk, pak klepněte na tlačítko Add Combo, které vyvolá v internetovém prohlížeči Google Chrome zobrazení internetové stránky Noisli v nové záložce. Zde si můžete klepnutím na příslušné ikonky vybírat různé zvuky. Po klepnutí na tyto ikonky se spustí přehrávání vybraného zvuku. Vyberte si tolik zvuků, kolik chcete. Výběr zvuku jednoduše zrušíte opakovaným klepnutím na ikonku.

Jakmile si vytvoříte vámi požadovanou kombinaci zvuků, klepněte v horní části internetové stránky na tlačítko Save. Následně budete vyzváni k zadání nějakého názvu (třeba Na kávě ve vlaku nebo něco podobně výstižného). Po stisku klávesy Enter budete mít svůj vlastní mix zvuků na pozadí uložen v Noisli.

Po vytvoření vlastních mixů zvuků můžete internetovou stránku Noisli zavřít. Nyní si můžete po klepnutí na ikonku rozšíření zobrazit všechny uložené namixované zvuky, následně vybrat ten, který chcete a začít pracovat.

soutez_casestudy

Rozšíření rovněž obsahuje časovač, který po uplynutí vámi nastaveného časového intervalu přehrávání zvuků automaticky vypne. Standardně je nastaven časový interval 25 minut, nicméně tento interval můžete na webu Noisli změnit.

Pokud se nechcete zabývat vytvářením vlastních kombinací zvuků, můžete použít v horní části internetové stránky webu Noisli použít tlačítka s již předem nastavenými kombinacemi zvuků, například Random, Productivity nebo Relax.

Byl pro vás článek přínosný?