Hlavní navigace

Nokia 7 plus a Nokia 6.1 na pultech s Android One

 Autor: Nokia
Na český trh míří první chytré telefony představené společností HMD Global na letošním MWC v Barceloně. Jde o Nokia 7 plus a inovovanou verzi modelu Nokia 6. Doporučená cena je stanovena na 9 999, respektive 6 999 korun.
-rd 16. 4. 2018

Sdílet

Nokia 7 plus nabízí displej, výkon, design a funkce pro tvorbu obsahu. Fotoaparát nabídne duální fotoaparát s dvojnásobným optickým zoomem a optikou Zeiss. Ten kombinuje dva fotoaparáty: primární 12MP ultra citlivý širokoúhlý, který je vhodný do tmavého, či naopak velmi světlého prostředí, a sekundární s 13MP snímačem.

Režim Pro Camera dává možnost manuálně nastavovat pokročilé parametry, mezi které patří např. ISO, vyvážení bílé, ostřící body nebo délka expozice. Poprvé se také v chytrých telefonech Nokia objeví možnost vylepšení fotografií pomocí umělé inteligence.

Telefon pohání mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 660 se 4GB operační paměti a 64GB úložiště, baterie má kapacitu 3800 mAh, údajně na dva dny provozu.

Displej je 6“ FullHD+ IPS s poměrem stran 18:9, to vše v rozměru odpovídajícím běžným telefonům s 5.5“ displejem.

Nová Nokia 6.1 navazuje na  předchůdce z minulého roku a nabízí více výkonu. Procesorem je Snapdragon 630 a s 3000mAh baterií prý vydrží dva dny. Případně se dobije za 30 minut na polovinu kapacity. Hlavní fotoaparát využívá 16MP snímač, dvoubarevný blesk a optiku Zeiss.

Oba telefony jsou zařazeny do programu Android One, což zaručuje pravidelné bezpečnostní aktualizace a inovace a čistý operační systém Android Oreo bez nadbytečných změn v uživatelském rozhraní nebo skrytých procesů na pozadí, které by zařízení zpomalovaly a zvyšovaly spotřebu energie.