Hlavní navigace

Nokia 8.1 míří na český trh

 Autor: Nokia
Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, oznámila dostupnost modelu Nokia 8.1 na českém trhu
Radek Kubeš 15. 4. 2019

Sdílet

Nokia 8.1 se může stejně jako další modely v této kategorii, do které patří i Nokia 7 plus, pochlubit výjimečným fotoaparátem. Ten se pyšní optikou ZEISS a nově také optickou stabilizací (OIS). Obrazovka s podporou HDR10 a technologií PureDisplay potěší přesnou reprodukcí barev a skvělou čitelností i při jasném slunečním světle. O výkon se postará procesor Snapdragon 710, který svou úsporností umožňuje až dvoudenní výdrž. 

Nokia

Hlavní fotoaparát se pyšní optikou ZEISS s vysokou světelností, za kterou se ukrývá 1/2,55“ snímač s rozlišením 12 MP a 1,4 μm velkými pixely. Díky tomu zachytí skvělé fotografie i za špatných světelných podmínek. V pořizování ostrých snímků neomezí uživatele díky optické stabilizaci (OIS) a rychlému ostření ani třes rukou. O skvělá noční selfie se pak postará 20MP adaptivní přední kamera.

V útrobách telefonu tepe procesor Snapdragon 710.  Grafický výkon je o 35 % vyšší a celkový výkon pak o 20 %, než u procesoru předchozí generace – Snapdragon 660. Nokia 8.1 nabídne také dvojnásobný AI výkon, který zajišťuje multijádrový AI Engine využívající zcela novou architekturu.

Nokia 8.1 má 6.18” Full HD+ edge-to-edge displej s technologii PureDisplay a podporou HDR. Tato technologie zajišťuje vyšší kontrast, větší ostrost a schopnost zobrazit přes miliardu barev. Zobrazovaný obsah působí věrně ať už se uživatel nachází v temné místnosti nebo na přímém slunci.

Nokia 8.1 přichází na trh s nejnovějším operačním systémem Android 9 Pie. Připojuje se také do rodiny chytrých telefonů Nokia v programu Android One, což znamená, že přináší ty inovace a nejaktuálnější software.  Nokia 8.1 také obdrží všechny bezpečnostní aktualizace po dobu tří let a také dvě hlavní aktualizace operačního systému Android.

Dostupnost a cena

Model Nokia 8.1 je dostupný ve variantě s 4GB operační pamětí s 64GB úložištěm za doporučenou cenu 11 499 Kč.