Hlavní navigace

Nokia Champagne - tablet nebo netbook?

6. 2. 2012

Sdílet

 Autor: My Nokia Blog
Internetem koluje v posledních dnech poměrně zajímavý obrázek zařízení, které se podle všeho jmenuje Champagne a jeho výrobcem je Nokia. Jméno známe od doby, kdy byl smartphone Nokia Lumia 900 znám ještě jako Ace.

Internetem koluje v posledních dnech poměrně zajímavý obrázek zařízení, které se podle všeho jmenuje Champagne a jeho výrobcem je Nokia. Jméno známe od doby, kdy byl smartphone Nokia Lumia 900 znám ještě jako Ace.

Esem v rukávu je tedy Lumia 900 ale Champagne je pro nást stále záhadou. Z jednoho obrázku je dost těžké uhodnout o jaký typ mobilního přístroje se jedná. Těžko by to mohl být smartphone. Design i barvy jsou dost odlišné od současné řady smartphonů Nokia, navíc nápis na horní části, kterou považujeme za displej by v případě, že by se jednalo o smartphone byl až nepřirozeně malý. Stejně tak port, který je na boku vidět a tvarem by mohl odpovídat USB portu.

Rýha podél obvodu zařízení napovídá, že horní část se dá odklopit, případně zcela odejmout. Podle našeho odhadu se tedy jedná o tablet s dokovatelnou klávesnici v stylu Asus Transformer nebo ultrabook.

Když se nad tím zamyslíte, nemají k sobě obě tato zařízení až tak daleko. Nejdůležitejším rozdílem mezi tablety a ultrabooky je zřejme skutečnost, že u tabletů se veškerý hardware nachází v části s obrazovkou a přépadná dokovatelná klávesnice v sobě skrývá pouze baterii nebo nějaký ten port navíc. U ultrabooků je tomu skoro přesně obráceně s tím rozdílem, že v displejích bývá ukryta maximálně kamera a mikrofon. Nabízí se tak otázka, zda by si uživatelé, toužící po tabletu s klávesnicí nevystačili s ultrabookem, který v podstatě totéž, navíc v různých konfiguracích a cenách. Ale zpět k Champagne.

Zakřivení obrazovky vypadá hezky, ale mezi nejtenčí by Champagne, v případě, že se jedná o tablet, určitě nepatřil. Je také víc než pravděpodobné, že se jedná o podvrh, který má lidem zamotat hlavu. Jedna věc je nicméně jistá. Nokia na tabletu pracuje. Měl by běžet na systému Windows 8 a představení by se měl dočkat na Nokia Connection 2012, tedy již toto léto.