Hlavní navigace

Nokia Lumia 430 je nejlevnějším přístrojem s Windows Phone

19. 3. 2015

Sdílet

 Autor: Microsoft
Společnost Microsoft stupňuje svůj tlak na třídu low-end smartphonů a představuje zatím vůbec nejlevnější telefon s Windows Phone , model Lumia 430.

Společnost Microsoft stupňuje svůj tlak na třídu low-end smartphonů a představuje zatím vůbec nejlevnější telefon s Windows Phone , model Lumia 430.

Za zhruba 70 dolarů bude k dostání se čtyřpalcovým WVGA displejem, 8 GB místa, microSD slotem a 1 GB operační paměti. Procesorem je čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 200 s taktem 1,2 GHz. Integrovaná baterie nabízí celkem malou kapacitu, poue 1500 mAh. Pro srovnání, za cenu jednoho smartphonu iPhone 6 byste si mohli pořídit devět Lumíí 430, které, ruku na srdce, zvládají ve finále téměř všechny funkce, které umí i iPhone 6. Samozřejmě nelze srovnávat kvalitu výrobků a ani kvalitu pohodlnosti či rychlosti obou přístrojů, ale dobře to demonstruje fakt, jak levně se dnes smartphony dají vyrábět a jak široké spektrum přístrojů je v nabídce.

Lumia 430 patří do řady s modely 435 a 532, které tvoří třídu nejlevnějších smartphonů s Windows Phone přímo od Microsoftu. Všechny tyto telefony jsou vybaveny kamerou s rozlišením (pouze) dva megapixely a přední kamerkou se základním VGA rozlišením. Nelze očekávat kvalitní fotografie, ale za danou cenu je to naprosto pochopitelné. Lumia 430 bude k dostání v zemích jako Rusko, Kazachstán, Bělorusko či některých regionech Asie (APAC, IMEA). Pokud s napětím očekáváte představení nejnovější vlajkové lodi řady Lumia, budete si muset počkat nejméně do letošního léta, kdy bude také dostupný operační systém Windows 10. Ten má novinka podporovat hned zpočátku. Do té doby jsou na pomyslné špičce telefonů s Windows Phone modely Lumia 930 a Lumia 1020.