Hlavní navigace

Nokia na MWC Barcelona: Nové telefony i služby

 Autor: Nokia
Na veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně představila společnost Nokia nové telefony i služby.
Pavel Kreuziger 28. 2. 2012

Sdílet

První novinkou je Lumia 610, nejlevnější telefon finské značky vybavený operačním systémem Windows Phone. Lumia 610 nabízí snadný přístup k zábavě a aplikacím, včetně sociálních sítí, hudbě, hrám či navigaci. Telefon je zaměřen na mladé lidi, kteří mají omezený rozpočet a rádi by získali „za málo peněz hodně muziky“. Bude dostupný ve čtyřech různých barevných provedeních.

U řady Lumia přichází Nokia ještě s jednou novinkou – rozšíření modelu 900 i mimo americký trh. Lumia 900, která se začala prodávat v lednu letošního roku, je prvním smartphonem značky Nokia podporujícím LTE. Novinka podporuje dvoufrekvenční HSPA s teoretickou přenosovou rychlostí až 42,2 Mbit/s. Kromě toho disponuje 4,3palcovým AMOLED displejem a baterií s velkou výdrží.

Obě Lumie budou mít i novou aplikaci Nokia Reading pro snadné čtení knih, elektronických periodik a dalšího obsahu.

Dalším představeným smartphonem je Nokia 808 PureView. Ta se chlubí především hi-endovým fotoaparátem se 41megapixelovým senzorem, optikou značky Carl Zeiss i originální převzorkovací technologií vivinutou Nokií. Další specialitou modelu 808 PureView je technologie Nokia Rich Recording pro nahrávání zvuku v CD kvalitě. Kromě toho telefon zvládá nahrávat Full HD 1080p video a přehrávat prostorový zvuk v jakýchkoliv sluchátkách díky technologii Dolby Headphone.

Zvláštní sérií telefonů značky Nokia je Asha, kde po MWC v Barceloně nalezneme tři nové modely. Prvním je Nokia Asha 302 s QWERTY klávesnicí na platformě Nokia Series 40 mobilní kancelář, jež je určená speciálně pro podnikatele a městské uživatele. Další modely nesou označení Asha 202 a 203, jsou vybavena dotykovým displejem, snadným přístupem k sociálním sítím a 40 bezplatnými mobilními hrami. Asha 202 disponuje technologií dualSIM.

Další novinky jsou v oblasti software a služeb. Nová verze aplikace Nokia Drive bude plně podporovat offline navigaci ve Windows Phone. Aplikace si bude také pamatovat osobní trasy a upozorňovat na dopravní komplikace. Další uvolněnou aplikací je Nokia Transport, která ve stejném operačním systému nabídne navigaci od dveří ke dveřím s využitím hromadné dopravy ve 500 městech ve 45 zemích světa.