Hlavní navigace

Nokia plánuje představit smartphone s Androidem

14. 2. 2014

Sdílet

 Autor: (c) koniukh - Fotolia.com
Androidové zařízení od Nokie bude podle nových informací představeno již v tomto měsíci na Světovém mobilním kongresu v Barceloně.

Pro list Wall Street Journal to potvrdily dobře informované zdroje. Nokia si již zarezervovala tiskovou konferenci, jež se v průběhu Kongresu odehraje - a tentokráte se představitelé finské společnosti nebudou zaměřovat na Windows Phone. Zařízení s kódovým označením Normandy má běžet „upravené" verzi Androidu, do nějž společnost integruje služby Microsoftu a bude mít vlastní app store (podobně jako to dělá například Amazon u svých zařízení Kindle).

Telefon má nést oficiální označení Nokia X, i když tento název nebyl ještě oficiálně potvrzen a uživatelské rozhraní má být co nejpodobnější Windows Phone. Na OS poběží aplikace jako Twitter, Facebook, Skype. Vine a BBM. Očekává se, že telefon bude zaměřen na low-endový trh a bude osazen 512 MB paměti RAM a nabídne pouhá 4GB místa na disku bez možnosti dalšího rozšížení. Na další, podrobnější informace si budeme muset počkat až na konec měsíce. 

 

Zdroj: Techspot