Hlavní navigace

Nokia poskytne své dopravní informace Mapám Bing

Sdílet

 Autor: © Scanrail - Fotolia.com
Mapy Bing budou svým uživatelům poskytovat dopravní informace a lokalizační aplikace.

Mapy od Microsoftu získají díky spolupráci s Nokií informace o dopravní situaci a geokódové algoritmy. Ty usnadní uživatelům plánování cest, informují je o nehodách, které jejich cestu mohou narušit, a nabízí lepší alternativy tras. Nokia novinku oznámila v úterý.

Nokia vlastní firmu Navteq, která přes svou platformu Where zajišťuje dopravní informace pro zákazníky ve dvaceti čtyřech zemích (u nás tato služba zatím dostupná není). Nyní tyto informace budou moci využívat i uživatelé prohlížeče Bing. Mapy Bing doposud obsahovaly dopravní informace pouze pro hlavní ulice USA, nyní se pokrytí významně rozšíří.

Nokia poskytne Mapám Bing také geokódové algoritmy, které dokáží rozeznat zeměpisnou délku a šířku a přiřadit ji k blízké adrese. To znamená, že vývojáři třetích stran budou moci vytvářet lokalizační aplikace pro Windows Phone a další platformy, které Mapy Bing používají.

Minulý rok se Nokia rozhodla přijmout Microsoft Windows Phone jako hlavní operační systém svých smartphonů, podle marketingového ředitele Nokie Pina Bonettiho partnerství s Microsoftem zahrnuje i spojení s Bingem a nabídku lokalizačních služeb a aplikací.

Bing před sebou má dlouhou cestu, pokud chce dohnat Google na poli vyhledávání. Microsoft ale v investicích do své platformy pokračuje a doufá, že snad jednou Googlu kus podílu na trhu ubere.

Začátkem tohoto roku Microsoft představil vylepšení pro Mapy Bing algoritmem pro generování cestovních tras. Vylepšení mapám mimo jiné snížilo odezvu a zvýšilo výkon. „Všechny požadavky na vypočítání trasy nyní zpracujeme dvakrát rychleji než kdykoliv v minulosti,“ napsal Chris Pendleton, programový manažer pro Mapy Bing na svém blogu.