Hlavní navigace

Notebooky Dell Latitude E

 Autor:
Dell představil tři nové modely Latitude E pro firemní zákazníky. Nabízí procesory Core i5 a i7 i pokročilé služby pro administrátory.
Karel Krutý 5. 5. 2010

Sdílet

Společnost Dell představila na českém trhu novou řadu firemních notebooků Dell Latitude E. Modely Latitude E6410, E6510 a E6410 ATG mají nabízet nové výkonné procesory i praktické funkce určené administrátorům podnikových IT sítí. Hardware zahrnuje procesory Intel Core i5 nebo i7, rychlé DDR3 paměti s vysokou datovou propustností a LCD displeje s HD rozlišením a LED podsvícením.

Modely Latitude E6410 a E6510 jsou určeny pro běžné pracovní nasazení. Nabízí 14,1“, respektive 15,6“ úhlopříčku a výběr z několika grafických karet Nvidia. Dell Latitude E6410 je dostupný za cenu od 36360 korun a Dell Latitude E6510 od 38280 korun. Oba modely jsou dodávány ve třech barevných provedeních – stříbrná, červená a bronzová.

Odolnější model Latitude E6410 ATG je díky vyztuženému šasi určen zejména do náročnějších podmínek, pro zákazníky z řad ozbrojených složek státu a pro všechny, kteří potřebují pracovat v prostředí s vysokou prašností nebo vlhkostí. Model splňuje armádní standard MIL STD 810G na nárazy, vibrace, teplotu, vlhkost nebo nadmořskou výšku. Dell Latitude E6410 ATG lze zakoupit za cenu od 43000 korun.

Nové modely Dell Latitude E dále nabízí:

Novou generaci senzoru volného pádu, který během zlomku sekundy zamkne zapisovací hlavy disků do zabezpečené pozice.
- Volitelně technologii Dell Latitude ON pro instantní přístup do pošty a kalendáře.
- Certifikaci Energy Star a EPEAT.
- Technologii ControlVault, která nabízí vlastní řešení autorizace mimo pevný disk nebo procesor notebooku, což je častý cíl nevyžádaného malware. ControlVault lze využít se čtečkou otisků prstů, bezkontaktní čtečku karet, podporou jednorázových hesel nebo možností jediného zadání přihlašovacích údajů do systému po celou dobu práce s počítačem.

Dell nabízí k novým modelům Latitude E celou řadu služeb, které usnadňují IT administrátorům správu a údržbu firemní výpočetní infrastruktury.
- Dell Management Console je bezplatná aplikace, která pomáhá zákazníkům se správou počítačů ve firemní síti. Redukuje množství požadavků na centralizaci, vzdálenou správu a automatizaci procesů. 
- Zařízení KACE KBOX Systems Management (KBOX 1000 Series) a Deployment (KBOX 2000 Series) nabízí komplexní systémovou správu a usnadnění implementace jak fyzických, tak i virtuálních strojů. Určeny jsou středně velkým společnostem.

Dell Latitude E6410 ATG

Dell Latitude E6510