Hlavní navigace

Nová aplikace Samsung pomáhá najít bezbariérový přístup

18. 12. 2013

Sdílet

Společnost Samsung představila mobilní aplikaci „Accessibility Map“. Aplikace umožňuje uživatelům získat rychleji a snadněji informace o veřejných zařízeních s bezbariérovým přístupem a sdílet informace o doporučených trasách pro cestující se zdravotním postižením a o místech v nejbližším okolí, kde se mohou věnovat paralympijským sportům.

Společnost Samsung představila mobilní aplikaci „Accessibility Map“. Aplikace umožňuje uživatelům získat rychleji a snadněji informace o veřejných zařízeních s bezbariérovým přístupem a sdílet informace o doporučených trasách pro cestující se zdravotním postižením a o místech v nejbližším okolí, kde se mohou věnovat paralympijským sportům.

Díky partnerství společnosti Samsung s nadací „United Country“ podporující osoby se zdravotním postižením a s organizačním výborem Olympijských her v Soči 2014 vznikla mobilní aplikace Accessibility Map. Jde o interaktivní projekt, se kterým přišel organizační výbor Olympijských her v Soči 2014 s cílem pomoci lidem se zdravotním postižením. Za rok fungování se ve více než 500 městech po celém Rusku objevilo přes 13 000 bezbariérových zařízení a miliony lidí s omezenou pohyblivostí, zrakovým či sluchovým postižením, stejně tak jako matky s kočárky objevily nová místa nabízející bezbariérové prostředí.

Jakožto celosvětový partner Paralympijských her v Soči 2014 pořádá společnost Samsung celou řadu rozsáhlých sociálně-sportovních projektů zaměřených na zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením a na zvýšení povědomí o problémech, s nimiž se tito lidé potýkají, mezi veřejností i u státních úřadů v Rusku. Samsung uzavřel také partnerství s městem Soči, v jehož rámci usiluje o zlepšení bezbariérového prostředí a umožňuje lidem s postižením snadný přístup k zábavním a rekreačním zařízením.

Ruská verze aplikace Accessibility Map je již nyní k dispozici na Google Play a anglická verze bude zveřejněna na konci prosince.

O projektu Accessibility Map

Organizační výbor Paralympijských her 2014 v Soči představil projekt Accessibility Map v červnu 2011. Jeho hlavním cílem je pomoci lidem se zdravotním postižením najít v blízkém okolí místa, kde se mohou věnovat paralympijským sportům, a poskytnout jim informace o dostupných zařízeních v blízkosti jejich domovů a dopravních tras. Internetové stránky aplikace Accessibility Map – http://www.kartadostupnosti.ru/ – v současné době shromažďují informace o dostupných zařízeních v téměř 500 městech po celém Rusku a za pouhých 5 měsíců zaznamenaly více než 35 000 návštěv uživatelů z 58 zemí celého světa. Dobrovolníci a uživatelé Internetu již do mapy přidali 13 000 zařízení. Internetové stránky aplikace Accessibility Map získaly v listopadu 2012 prestižní cenu Runet a v roce 2013 cenu Golden Drum.