Hlavní navigace

Nová generace Intel vPro vylepšuje zabezpečení PC

28. 8. 2007

Sdílet

Další generaci procesorové technologie vPro (kódově označované Weybridge) uvedla na trh společnost Intel. Novinka se zaměřila především na zvýšení zabezpečení proti hackerům, virům a dalším hrozbám.

Další generaci procesorové technologie vPro (kódově označované Weybridge) uvedla na trh společnost Intel. Novinka se zaměřila především na zvýšení zabezpečení proti hackerům, virům a dalším hrozbám.
Procesorová technologie Intel vPro zahrnuje procesor Intel Core 2 Duo a čipovou sadu Intel Q35 Express, přičemž nově podporuje například nastartování a opravu počítače bez funkčního operačního systému nebo pevného disku. Firmy díky tomu budou moci snížit náklady spojené s drahými a časově náročnými návštěvami techniků a rovněž šetřit energii díky možnosti bezpečně zapnout a vypnout počítač dle potřeby.
Novinkou je technologie TXT (Trusted Execution Technology, kódově označovaná jako LaGrande), která chrání data ve virtualizovaném počítačovém prostředí, což představuje důležitou funkci, neboť IT manažeři stále více uvažují o využití nových možností virtualizace. V kombinaci s novou generací virtualizační technologie Intel Virtualization Technology for Directed I/O zajišťuje TXT vyšší odolnost monitorů virtuálních strojů před útoky, které nelze zjistit současnými softwarovými aplikacemi. Díky hardwarové izolaci příslušných částí paměti jsou data v jednotlivých virtuálních oddílech chráněna před neautorizovaným přístupem z jiného oddílu.
Kromě toho společnost Intel vybavila procesorovou technologii Intel vPro vylepšenými filtry System Defense Filters. Tyto filtry odhalí v síťovém provozu celou škálu různých nebezpečí.
vPro rovněž přináší integrovaný takzvaný trust agent s vůbec první certifikací od společnosti Cisco, a představuje tak zatím jediné řešení správy nezávislé na dostupnosti operačního systému, které je kompatibilní s 802.1x. Tento trust agent IT uživatelům produktů Cisco umožní správu systémů i v případě, kdy jsou vypnuté nebo s havarovaným operačním systémem, a to bez jakéhokoli snižování míry zabezpečení sítí 802.1x.
Možnosti správy PC dále rozšiřuje nejnovější generace technologie AMT (Intel Active Management Technology). Ta umožňuje inventarizaci a opravy počítačů, které jsou „mimo provoz“, tedy vypnutých PC nebo počítačů s havarovaným operačním systémem. Nejnovější verze poskytuje kromě jiného komfortní nástroje vzdálené konfigurace a podporu aktuálních průmyslových standardů. Společnost Intel očekává, že počítače s nejnovější verzí procesorové technologie vPro budou mezi prvními produkty odpovídajícími specifikacím Distributed Management Task Force DASH 1.0 a Web Services Management (WS-MAN).