Hlavní navigace

Nová generace iPhonu má přinést velký posun při práci s mapami

Na seznamu poptávaných pracovníků pro vývoj softwarových produktů Applu se objevil požadavek na pozici softwarového inženýra, který posune práci s Mapami na iPhonu o úroveň výše.
Martin Noska 2. 12. 2009

Sdílet

Komentátoři z toho vyvozují, že příští generace iPhonu bude tedy vybavená právě lepší práci s mapami a že by se Apple mohl chtít zbavit dosavadní závislosti na Googlu.

Konkrétně se v inzerátu uvádí, že Apple chce práci s mapami posunout o úroveň výše, vzít v úvahu, jak uživatelé s mapami pracují a změnit způsob, jak lidé nalézají kýžené výsledky. Cílem má být hladký, vysoce interaktivní a zábavný způsob práce s mapami a podle Applu jsme zatím jen na začátku cesty.

Apple dále říká, že poptávaný softwarový inženýr bude zodpovědný za implementaci nových a inovativních funkcí, opravdu problémů a vylepšování výkonu map. Bude spolupracovat s dalšími vývojáři v „mapovém týmu“ a také s dalšímu týmy pro projekty iPhone a iPod, stejně jako s partnery Applu a dalšími společnostmi.

Komentátoři z tohoto textu usuzují, že Apple se rozhodl vsadit na inovaci v této oblasti a nechce tolik spoléhat např. na služby Googlu, který se pro něj díky svojí platformě Android stává přímou konkurencí.

Apple také již dříve koupil firmu Placebase, což je společnost specializující se právě na mapy, což vedlo ke spekulacím, že Apple by mohl eventuálně nahradit službu Google Maps vlastním produktem.

Seth Weintraub z amerického Computerworldu přitakává myšlence, že by se Apple chtěl osvobodit od závislosti na Google Maps v iPhonu a iPodu a takovýto tah by byl v jeho situaci poměrně elegantní. Otázkou je, zda Apple bude schopný nabídnout služby v této oblasti srovnatelné s Googlem, který má právě s mapami již bohaté zkušenosti.