Hlavní navigace

Nová herní konzole Nintento Wii U

8. 6. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost Nintendo představila na herním veletrhu E3 svou novou vlajkovou loď mezi herními zařízeními, konzoli Wii U s Full HD videem.

Příznivci herních zařízení Nintendo se mohou radovat, na světě je nová konzole této značky. Wii U zaujme nejen novým hadrwarem a Full HD rozlišením základní výbavou, ale zejména ovladačem, který sám připomíná přenosnou herní konzoli. Obsahuje totiž poměrně velký 6,2“ dotykový displej, na kterém mohou být také hry zobrazovány. Velmi praktické, pokud vás zrovna chce někdo dostat od televize, vy přitom nechcete přestat hrát.

Nový ovladač obsahuje i pohybový senzor, díky kterému je možné využívat pohybové ovládání, aniž by bylo nutné přikupovat jakékoli dodatečné ovladače. Další zajímavostí je možnost promítat části hry na podlahu, například míček ve hře golfu. Stávají Wii příslušenství se bude k centrálnímu ovladači připojovat bezdrátově.

Nicméně to není vše, ovladač bude také možné použít k prohlížení webu i jako virtuální zvětšovací sklo ke čtení stránek. Logicky na něm bude možné zobrazovat i dodatečné informace ke hrám. Nintendo zdůrazňuje, že ovladač negeneruje obsah sám, ale plně mu ho bezdrátově předává konzole a údajně by v tomto procese nemělo docházet k jakémukoli zobrazovacímu zpoždění.


Ačkoli se většina pozornosti soustředila na ovladač, nová je celá konzole. Maximální rozlišení her je nyní Full HD 1920x1080 bodů v 1080p režimu, přenos probíhá přes digitální HDMI rozhraní. Wii U však bude kompatibilní i se staršími připojeními - komponentním, S-video a kompozitním. Má interní flash paměť, ale není zatím jisté, jak velkou, nicméně najisto ji bude možné rozšířit SD kartou či externím diskem přes jeden ze čtyř USB 2.0 portů.


Nintendo Wii bude sice kompatibilní se stávajícími ovladači a příslušenstvím, herní kompatibilita není zatím plně potvrzena. A na konečný závěr si ještě nějakou dobu počkáme, protože Wii U by se na trh měla dostat prý až za rok.

skoleni

Nintendo Wii U

Nintendo Wii U